Liga w sieci

WYPOŻYCZALNIA LKS

Statystyki drużyny

Losowa galeria

LKS "Jasiołka Inwentech" Jaśliska 0:0 (0:0) Guzikówka Krosno autor: Jan Grzywacz

W dzisiejszym meczu pokonujemy drużynę z Guzikówki

LKS Jasiołka Jaśliska 3:2 UKS Guzikówka-Koniczynka (2:1)

Bramki: Patlewicz Wojciech, Farbaniec Kamil, Farbaniec Sławomir, Łątka Marcin (samobójcza)

W rozwinięciu relacja

Zwycięska inauguracja u siebie.!!

We środę 15 sierpnia 2012 roku na stadionie w Jaśliskach o godzinie 13:00 nasza drużyna Jasiołka Jaśliska rozegrała mecz 2 kolejki rozgrywek o mistrzostwo b klasy grupy II.

Przeciwnikiem naszej drużyny był trzeci zespół rozgrywek poprzedniego sezonu UKS Guzikówka - Koniczynka Krosno.

Mecz rozgrywany przy chłodnej pochmurnej pogodzie od początku zapowiadał się na ciężkie spotkanie.

W początkowych kilku minutach gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska.

Pierwszą groźną akcję w meczu przeprowadziła Jasiołka, w 5 minucie sygnał do ataku dał Kamil Farbaniec strzelając mocno z dystansu ponad poprzeczką bramki rywali z Guzikówki.

Po chwili ponownie bramce gości zagroził Kamil Farbaniec, ale jego uderzenie z kilkunastu metrów po raz kolejny poszybowało ponad bramką rywali.

W 8 minucie mająca przewagę w tej fazie meczu Jasiołka stworzyła sobie pierwszą doskonałą sytuację do objęcia prowadzenia, ale Rafał Puchalik, który po ładnym rozegraniu piłki znalazł się kilka metrów przed bramką gości uderzył zbyt lekko i nieprecyzyjnie i nie zdołał pokonać bramkarza rywali.

Goście z Krosna zagrozili nam po raz pierwszy po rzucie wolnym z 10 minuty, gdy jeden z ich zawodników wygrał walkę o górną piłkę i ładnie uderzył głową, lecz po jego strzale i interwencji naszego bramkarza piłka wylądowała na rzucie rożnym.

Po chwili nasza drużyna odpowiedziała szybką akcją, po której z pola karnego strzelał aktywny w tym fragmencie meczu Kamil Farbaniec, ale z jego uderzeniem poradził sobie bramkarz Guzikówki.

W 14 minucie Jasiołka wywalczyła rzut wolny, do jego wykonania podszedł Kuba Bar i idealnie wrzucił piłkę na głowę Wojtka Patlewicza, który pięknym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi rywali dając nam tym samym prowadzenie.

Po 60 sekundach nasza drużyna poszła za ciosem i zdobyła drugą bramkę, Kamil Farbaniec wykorzystał błąd obrońcy rywali i znalazł się w sytuacji sam na sam, którą wykorzystał szczęśliwym strzałem pokonując bramkarza gości.

Zawodnicy Guzikówki próbowali odpowiedzieć po rzucie wolnym z 18 minuty, ale po dobrej wrzutce       i strzale głową jednego z nich pewnie interweniował Adrian Farbaniec.

Po chwili goście przeprowadzili kolejna groźną akcję, lecz niebezpieczeństwo pewnym wyjściem zażegnał nasz bramkarz łapiąc groźne dośrodkowanie.

W 23 minucie Jasiołka wyprowadziła szybki kontratak, po którym w niezłej sytuacji strzeleckiej znalazł się Rafał Puchalik, ale jego mocne uderzenie z kilkunastu metrów poszybowało ponad bramką Guzikówki.

W 31 minucie goście przeprowadzili kontratak, po którym niespodziewanie zdobyli bramkę kontaktową, jeden z ich zawodników po długim rajdzie z piłką mocno za centrował wzdłuż naszej bramki a niefortunnie interweniujący Marcin Łątka wpakował piłkę do własnej bramki.

Po kilku minutach dążący do wyrównania goście ponownie zagrozili naszej bramce, lecz mocny strzał z dystansu oddany przez jednego z ich zawodników przeleciał ponad naszą bramką.

Pierwszą połowę zakończyła ładna akcja Jasiołki z 43 minuty, po której z pierwszej piłki z pola karnego uderzał Wojtek Patlewicz, lecz piłka po jego strzale minęła bramkę gości.

Drugą część gry lepiej zaczęła Jasiołka, która ruszyła do zdecydowanych ataków i w krótkim odstępie czasu wywalczyła dwa rzuty rożne, z pierwszym z nich z 49 minuty poradzili sobie obrońcy gości.

Natomiast kolejny z nich wykonywany w 50 minucie dał nam podwyższenie prowadzenia, gdyż po świetnym dośrodkowaniu Sebastiana Pondo i dużym zamieszaniu pod bramką rywali Sławek Farbaniec uprzedził obrońców i strzałem nogą z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki Guzikówki.

W 59 minucie nasza drużyna wywalczyła kolejny rzut rożny po którym jednak pewnie interweniowała obrona gości.

Po chwili rzut rożny wykonywali rywale z Guzikówki, lecz nasi obrońcy również zdołali zażegnać niebezpieczeństwo pod własną bramką.

W 62 minucie ponownie groźnie było pod naszą bramką, ale strzał z rzutu wolnego jednego z zawodników gości przeleciał tuż ponad bramką Adriana Farbańca.

Po kilku minutach dobrze grający w tej fazie meczu rywale z Guzikówki po ładnym rozegraniu stworzyli sobie doskonałą sytuację do zdobycia kontaktowej bramki, lecz strzał jednego z nich oddany z bliskiej odległości przeleciał obok słupka naszej bramki.

Jasiołka odpowiedziała po szybkiej kontrze z 70 minuty, po której Marcin Magierowski idealnie dograł piłkę w polu karnym do Sebastiana Pondo, ale nasz skrzydłowy zmarnował świetną okazję uderzając  z kilku metrów ponad bramką Guzikówki.

Zawodnicy z Guzikówki, którzy w ostatnich 20 minutach meczu uzyskiwali coraz większą przewagę       w 77 minucie przeprowadzili akcję, po której zdobyli bramkę kontaktową po pięknym strzale oddanym zza pola karnego w okienko bramki niemającego szans na skuteczną interwencję Adriana Farbańca.

Nasza drużyna odpowiedziała po kilku minutach kontrą, po której mocno ponad bramką gości uderzył Dawid Stanisz.

W końcowych minutach meczu Jasiołka skupiła się na obronie korzystnego rezultatu, a rywale z Guzikówki dążyli do zdobycia bramki wyrównującej, lecz po groźnym strzale głową po rzucie rożnym      z 86 minuty pewną interwencją popisał się Adrian Farbaniec.

Natomiast uderzenie z rzutu wolnego z 88 minuty i strzał z dystansu z 90 minuty minęły światło naszej bramki.

Jasiołka wywalczyła ważne trzy punkty po ciężkim meczu, w którym zaprezentowała ładną grę zwłaszcza w pierwszej połowie, w której stworzyła dużą ilość sytuacji pod bramką przeciwnika.

Natomiast w drugiej połowie pomimo przewagi w końcowych minutach drużyny rywali dzięki ambitnej grze potrafiliśmy utrzymać wynik i odnieść cenne zwycięstwo.

Po tym meczu cieszy zwłaszcza to, że nie straciliśmy bramki po stałym fragmencie gry, lecz sami potrafiliśmy po nich zdobyć dwie bramki.

Miejmy nadzieję, że kolejne mecze będą dla nas równie udane i przyniosą nam kolejne punkty ważne w kontekście walki o jak najwyższe miejsce w końcowej tabeli.

Skład: Adrian Farbaniec ; Marcin Łątka, Sławomir Farbaniec, Jacek Kostycz, Jakub Bar ; Dawid Stanisz, (79), Krzysztof Ryń, Wojciech Patlewicz, Kamil Farbaniec, (62), Sławomir Bogacz, Sebastian Pondo ; Rafał Puchalik, Marcin Magierowski, (72), Wojciech Kondziołka.

Autor: Jarni Jasiołka