statystyki szczegółowe

Aktualności

Klęska w Krośnie

• autor: Witcher8, 2012-09-02 14:57

W dzisiejszym meczu przeciwko drużynie OKS Markiewicza Krosno notujemy wysoką porażkę

OKS Markiewicza Krosno 7:0 LKS Jasiołka Jaśliska (3:0)

W rozwinięciu relacja

Rekordowy pogrom Jasiołki w Krośnie.!!

W niedzielę 2 września 2012 roku o godzinie 11:00 na euro boisku w Krośnie nasza drużyna Jasiołka Jaśliska rozegrała mecz 5 kolejki rozgrywek o mistrzostwo b klasy grupy II.

Przeciwnikiem naszej drużyny był spadkowicz z A klasy miejscowy OKS Markiewicza Krosno.

Mecz toczony przy ciepłej parnej pogodzie od początku zapowiadał się na ciężkie spotkanie i już od pierwszych sekund mieliśmy tego potwierdzenie.

Bojowo nastawieni gospodarze zaraz po pierwszym gwizdku sędziego ze Słowacji ruszyli do zdecydowanych ataków i już pierwsza akcja dała im prowadzenie, nasi obrońcy nie byli wstanie przeciąć prostopadłego podania, które przejął napastnik rywali i w sytuacji sam na sam technicznym lekkim strzałem pokonał źle ustawionego Adriana Farbańca.

Po kilku minutach zawodnicy Markiewicza Krosno wykonywali rzut wolny z 20 metrów, ale uderzenie jednego z nich przeleciało w znacznej odległości od naszej bramki.

W 8 minucie po raz pierwszy w tym meczu bramce gospodarzy próbowała zagrozić Jasiołka, lecz po ostrej centrze z rzutu rożnego dobrze interweniowali obrońcy osiedlowych.

W 9 minucie gospodarze wyprowadzili kolejną szybką kontre, po której rozmontowali naszą obrone, a jeden z ich napastników wykorzystał dogodną sytuacje i pewnym strzałem z pola karnego pokonał naszego bramkarza podwyższając prowadzenie swojej drużyny.

Po chwili panujący nad wydarzeniami na boisku gospodarze mogli pójść za ciosem, lecz Adrian Farbaniec zdołał obronić mocne uderzenie z za pola karnego oddane przez jednego z rywali.

W 15 minucie drużyna Markiewicza Krosno powinna podwyższyć prowadzenie, lecz jeden z miejscowych zawodników przegrał pojedynek sam na sam ze świetnie interweniującym Adrianem Farbańcem.

Po chwili Jasiołka przeprowadziła składną akcje, po której jednak zbyt lekko z lini pola karnego uderzał Marcin Magierowski i z jego strzałem bez problemów poradził sobie bramkarz gospodarzy.

W 24 minucie ponownie groźnie było pod naszą bramką, ale mocny strzał jednego z napastników gospodarzy z za pola karnego przeleciał obok słupka naszej bramki.

Po chwili znów było niebezpiecznie pod naszą bramką, po wykonywanym przez Krośnian rzucie rożnym, ale strzał głową jednego z nich poszybował ponad naszą bramką.

Jasiołka odpowiedziała w 32 minucie kontratakiem, po którym z kilkunastu metrów z woleja strzelał Kamil Farbaniec, lecz jego zbyt lekkie uderzenie bez kłopotów złapał miejscowy bramkarz.

W 39 minucie gospodarze stworzyli sobie kolejną doskonałą okazje do zdobycia gola, ale po szybkiej wymianie piłki w naszym polu karnym jeden z ich napastników uderzył z 8 metrów obok naszej bramki.

Pierwszą połowę mocnym akcentem zakończyli gospodarze, gdyż wykonywany przez nich w 45 minucie rzut wolny dał im trzecią bramkę, jeden z ich zawodników mocnym strzałem obok muru z 20 metrów pokonał źle ustawionego Adriana Farbańca.

W drugiej części meczu obraz gry nie uległ zmianie i nadal atakowali zawodnicy gospodarzy, w 49 minucie jeden z zawodników Markiewicza Krosno mocno uderzył z pola karnego na naszą bramkę, Adrian Farbaniec dobrze interweniował odbijając piłkę, do której ponownie dopadł jeden z rywali i mocno strzelił z lini pola karnego, lecz po jego uderzeniu kolejną świetną interwencją popisał się nasz bramkarz.

W 52 minucie gospodarze wyprowadzili kolejną szybką i składną akcje przerwaną przez Sławka Farbańca faulem we własnym polu karnym, do ustawionej na wapnie piłki podszedł napastnik gospodarzy oznaczony numerem 10 i przegrał pojedynek z Adrianem Farbańcem, który obronił mocny strzał w lewy róg wybijając piłkę na rzut rożny.

Jasiołka odpowiedziała w 61 minucie szybką kontrą, po której mocno z lini pola karnego lewą nogą uderzał wprowadzony w przerwie Sebastian Pondo, lecz po jego strzale bramkarz Krośnian zdołał odbić piłkę.

Po 120 sekundach rywale z Krosna szybko rozegrali rzut wolny i zdobyli czwartą bramkę, piłka zagrana została do boku, a następnie wrzucona wzdłuż bramki, a próbujący interweniować Sławek Farbaniec nie zdołał jej wybić i zamykający akcje napastnik gospodarzy z bliskiej odległości wpakował ją do naszej siatki.

W 73 minucie ponownie niebezpiecznie było pod naszą bramką, ale mocny strzał z pola karnego jednego z zawodników gospodarzy minął naszą bramkę.

W 77 minucie zawodnicy z Krosna przeprowadzili kolejną piękną akcje i zupełnie rozklepali naszą obrone, a jeden z ich napastników po ładnym przyjęciu piłki pewnym strzałem z pola karnego zdobył piątą bramkę.

W 83 minucie po niemal bliźniaczej akcji było już 6-0 dla Krośnian, ponownie po szybkiej wymianie piłki w naszym polu karnym jeden z napastników gospodarzy znalazł się w doskonałej sytuacji i mocnym strzałem z 6 metrów nie dał szans naszemu bramkarzowi.

Po kilku minutach gospodarze dobili słabą tego dnia Jasiołkę po rzucie rożnym, przy którym nasi obrońcy biernie przyglądali się jak jeden z zawodników gospodarzy wyskakuje do piłki i nie atakowany spokojnym uderzeniem głową zdobywa siódmą bramkę.

W ostatniej akcji meczu Jasiołka miała doskonałą okazje do zdobycia honorowej bramki, ale Kamil Farbaniec zmarnował świetne podanie Sławka Farbańca uderzając w sytuacji sam na sam minimalnie obok bramki gospodarzy.

Jasiołka przegrała mecz, w którym była słabsza o kilka klas od rywali z Krosna.

Drużynie Markiewicza gratulujemy wysokiej wygranej i pięknej dla oka gry.

Natomiast nasza drużyna będzie musiała poprawić wiele elementów w grze zarówno w obronie, jak i ataku.

Okazja do rehabilitacji już w środę w meczu pucharowym.

Skład: Adrian Farbaniec – Marcin Łątka, Sławomir Farbaniec, Tomasz Futyma, Jakub Bar, (59), Paweł Koperstyński – Dawid Stanisz, Wojciech Patlewicz, (46), Sebastian Pondo, Kamil Farbaniec, Rafał Puchalik, (46), Krzysztof Ryń – Marcin Magierowski, Jerzy Biłas, (70), Wojciech Kondziołka.

Autor: Jarni Jasiołka