W dzisiejszym meczu przegrywamy z Chorkówką

Nafta Chorkówka 3:2 LKS Jasiołka Jaśliska (1:1)

Bramki: Patlewicz Wojciech, Grzesiak Sławomir

W rozwinięciu relacja

Bolesna porażka w doliczonym czasie gry.!!!

W niedzielę 16 września 2012 roku o godzinie 11:00 na stadionie w Chorkówce Jasiołka Jaśliska rozegrała mecz 7 kolejki rozgrywek o mistrzostwo b klasy grupy II.

Przeciwnikiem naszej drużyny byli zawodnicy miejscowej Nafty Chorkówka.

Starcie Nafty z Jasiołką od początku zapowiadało się na interesujące spotkanie i nie zawiodło oczekiwań licznie zebranych fanów futbolu.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w 4 minucie po błędzie naszej obrony objęli prowadzenie, Sławek Farbaniec nie zdołał wybić piłki, do której dopadł jeden z napastników Nafty i po ograniu naszego bramkarza wykorzystał sytuacje sam na sam strzelając do pustej bramki.

W 8 minucie Jasiołka była bardzo bliska zdobycia bramki wyrównującej, gdyż po rzucie rożnym wykonanym przez Sebastiana Pondo ładnie głową uderzył Sławek Farbaniec, lecz po jego strzale jeden z obrońców gospodarzy ofiarną interwencją wybił zmierzającą do siatki piłkę z lini bramkowej.

Po chwili drużyna Nafty odpowiedziała akcją, po której z za pola karnego strzelał jeden z miejscowych zawodników, ale jego uderzenie przeleciało obok naszej bramki.

Po 120 sekundach gospodarze ponownie próbowali szczęścia uderzeniem z przed szesnastki, lecz piłka po raz kolejny minęła światło naszej bramki.

Nasza drużyna odpowiedziała po kolejnych 60 sekundach, gdy po składnej kontrze ładnie z lini pola karnego strzelał Dawid Stanisz, ale jego uderzenie poszybowało nieznacznie obok bramki Nafty.

W 20 minucie Jasiołka mogła zagrozić drużynie gospodarzy po rzucie wolnym z 20 metrów wykonywanym przez Kamila Farbańca, lecz piłka po jego mocnym uderzeniu trafiła w mur zawodników gospodarzy.

Po kilku minutach ponownie niebezpiecznie było pod bramką Nafty po wykonywanym przez naszą drużyne rzucie rożnym, ale po dużym zamieszaniu obrońcy gospodarzy zdołali wyjaśnić sytuacje pod własną bramką.

Nafta odpowiedziała szybką kontrą z 27 minuty, po której groźnie głową strzelał jeden z miejscowych napastników, lecz dobrą interwencją popisał się Adrian Farbaniec.

Po 60 sekundach gorąco było pod bramką Chorkówki, gdy po kontrataku z lini pola karnego uderzał Rafał Puchalik, jednak po jego strzale dobrą interwencją popisał się bramkarz Nafty.

Po chwili szczęścia uderzeniem z za pola karnego próbował Wojtek Patlewicz, lecz piłka po jego strzale poszybowała ponad bramką gospodarzy.

Dążąca do zdobycia bramki Jasiołka w 34 minucie przeprowadziła akcje, po której doprowadziła do wyrównania, Rafał Puchalik ładnie odegrał piłkę do będącego przed polem karnym Wojtka Patlewicza, a nasz pomocnik mocnym uderzeniem z około 25 metrów nie dał szans bramkarzowi gospodarzy.

Dobrze grająca w tej fazie meczu Jasiołka do końca pierwszej połowy dominowała na boisku i tworzyła sobie kolejne sytuacje bramkowe.

W 37 minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Kamil Farbaniec, ale z jego strzałem poradził sobie miejscowy bramkarz.

Po kilku minutach w doskonałej sytuacji w polu karnym gospodarzy ponownie znalazł się Kamil Farbaniec, lecz jego uderzenie lewą nogą z 10 metrów minęło słupek bramki Nafty.

Pierwszą połowę zakończył Sebastian Pondo ładnym uderzeniem z dystansu z 42 minuty, z którym jednak poradził sobie bramkarz gospodarzy.

Drugą część gry lepiej rozpoczęła drużyna Nafty, która już w 51 minucie stworzyła sobie dogodną sytuacje do objęcia prowadzenia, ale mocny strzał jednego z napastników gospodarzy z za pola karnego poszybował minimalnie ponad naszą bramką.

Nasza drużyna odpowiedziała po kilku minutach po rzucie wolnym wykonywanym przez Kubę Bara, lecz mocne uderzenie naszego obrońcy z około 25 metrów poszybowało wysoko ponad bramką Chorkówki.

Dobrze grający w drugiej części meczu gospodarze w 59 minucie ponownie objęli prowadzenie po kolejnym prostym błędzie naszej obrony, zawodnicy Nafty świetnie wrzucili piłkę z autu, jeden z ich napastników uprzedził naszych obrońców i oddał strzał głową futbolówka po jego uderzeniu odbiła się od poprzeczki, a nasi defensorzy nie zdołali jej wybić, wykorzystał to zawodnik gospodarzy, który skuteczną dobitką zdobył drugą bramkę dla swojej drużyny.

Po 120 sekundach ponownie niebezpiecznie było pod naszą bramką po wykonywanym przez Nafciarzy rzucie wolnym, ale mocny strzał jednego z ich zawodników przyjął na ciało Jacek Kostycz.

Jasiołka odpowiedziała po rzucie rożnym z 70 minuty, po którym groźnie, lecz niecelnie strzelał Jacek Kostycz.

Po chwili nasza drużyna ponownie wykonywała rzut rożny, ale uderzenie głową Wojtka Patlewicza przeleciało obok bramki Nafty.

W 75 minucie ataki Jasiołki przyniosły oczekiwany efekt i nasza drużyna ponownie doprowadziła do remisu, wprowadzony chwile wcześniej na boisko Sławek Grzesiak otrzymał dobre podanie z głębi pola i wykorzystał sytuacje sam na sam strzelając drugą bramkę dla naszej drużyny.

Gospodarze zagrozili nam po raz kolejny po szybkiej i składnej akcji z 78 minuty, ale strzał jednego z ich zawodników z pola karnego pewnie wyłapał Adrian Farbaniec.

Po chwili szczęścia uderzeniem z przed szesnastki próbował Sławek Grzesiak, lecz jego strzał przeleciał obok bramki Chorkówki.

Po 60 sekundach znów gorąco było pod naszą bramką, ale strzał jednego z napastników Nafty z pola karnego w ładnym stylu obronił Adrian Farbaniec.

Gospodarze zagrozili nam ponownie po szybkim kontrataku z 90 minuty, lecz mocne uderzenie jednego z zawodników Chorkówki poszybowało ponad naszą bramką.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry dobrą okazje na zdobycie zwycięskiej bramki dla Jasiołki zmarnował Jacek Kostycz uderzając z kilkunastu metrów obok bramki Nafty.

W ostatniej minucie dodatkowego czasu gry gospodarze zadali decydujący cios i zdobyli zwycięską bramkę po rzucie rożnym, po którym nasi zawodnicy nie upilnowali napastnika Nafty, który spokojnym strzałem głową zapewnił swojej drużynie trzy punkty.

Jasiołka przegrała mecz, w którym długimi fragmentami była lepszą drużyną, do naszej porażki przyczyniły się stare błędy, brak skuteczności w ataku i zbyt łatwo tracone bramki zwłaszcza po stałych fragmentach gry.

W obecnej sytuacji w tabeli trzeba będzie zrobić wszystko by zdobyć trzy punkty w kolejnym meczu u siebie.

Skład: Adrian Farbaniec – Marcin Łątka, Sławomir Farbaniec, Jacek Kostycz, Jakub Bar – Dawid Stanisz, Wojciech Patlewicz, Kamil Farbaniec, Sebastian Pondo(c) – Rafał Puchalik (58, Wojciech Kondziołka), Krzysztof Ryń, (64, Sławomir Grzesiak)

Autor: Jarni Jasiołka