W wyjazdowym spotkaniu w Jasionce ponosimy kolejną porażkę

Huragan Jasionka 3:2 LKS Jasiołka Jaśliska (1:2)

Bramki: Patlewicz Wojciech, Grzesiak Sławomir

Więcej w rozwinięciu

Kampania wrześniowa zakończona bez punktów.!!!

W niedzielę 30 września 2012 roku o godzinie 13:00 na stadionie w Jasionce nasza drużyna Jasiołka Jaśliska rozegrała mecz 9 kolejki rozgrywek o mistrzostwo b klasy grupy II.

Przeciwnikiem Jasiołki była ekipa miejscowego Huraganu Jasionka.

Starcie Huraganu z Jasiołką od początku zapowiadało się na niezwykle interesujące spotkanie i nie zawiodło oczekiwań licznie zebranych widzów.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w 1 minucie wykonywali rzut wolny, lecz po groźnej wrzutce jednego z miejscowych zawodników nasi obrońcy zdołali zażegnać niebezpieczeństwo pod własną bramką wybijając piłkę na rzut rożny.

Po chwili ponownie groźnie było pod naszą bramką po wykonywanym przez zawodników Huraganu rzucie rożnym, ale strzał głową jednego z napastników gospodarzy poszybował ponad bramką Adriana Farbańca.

W 7 minucie po prostym błędzie naszej obrony drużyna Huraganu stworzyła sobie znakomitą okazje do objęcia prowadzenia, lecz ofiarnie interweniujący Adrian Farbaniec wygrał pojedynek sam na sam z napastnikiem gospodarzy.

Jasiołka po raz pierwszy zagroziła bramce gospodarzy po rzucie rożnym z 8 minuty i uczyniła to na tyle skutecznie, że objęła prowadzenie.

Piłkę w narożniku boiska ustawił Sławek Grzesiak i ostro wrzucił ją przed bramkę Huraganu, do zbyt mocno zagranej futbolówki dopadł Dawid Stanisz i ponownie dośrodkował w pole karne, a Wojtek Patlewicz uprzedził obrońców gospodarzy i precyzyjną główką z kilku metrów nie dał szans miejscowemu bramkarzowi.

Zawodnicy Jasionki odpowiedzieli już po kilku minutach, gdy po szybkiej kontrze i dużym zamieszaniu w naszym polu karnym groźnie z bliskiej odległości uderzał jeden z zawodników Huraganu, ale po jego strzale ponownie skutecznie interweniował nasz bramkarz.

Dążąca do wyrównania drużyna Jasionki dopięła swego po rzucie wolnym z 11 minuty, gdy kapitalnie z 25 metrów ponad murem pod poprzeczkę naszej bramki uderzył Wojciech Szyszlak nie dając szans Adrianowi Farbańcowi.

Jasiołka odpowiedziała szybkim kontratakiem z 14 minuty, po którym ponownie objęła prowadzenie, Krzysiek Ryń ładnie zgrał piłkę głową do wbiegającego w pole karne gospodarzy Sławka Grzesiaka, a nasz napastnik mocnym uderzeniem z 8 metrów pod poprzeczkę pokonał bramkarza Huraganu dając nam drugą bramkę.

W kolejnych minutach meczu gra toczyła się głównie w środku pola, a żadna z drużyn nie potrafiła sobie stworzyć klarownych sytuacji bramkowych.

Gospodarze zagrozili naszej bramce po raz kolejny w 33 minucie, ale mocny strzał jednego z ich zawodników z za pola karnego minął słupek naszej bramki.

W 40 minucie ponownie gorąco było pod bramką Jasiołki, lecz napastnik gospodarzy zmarnował doskonałą sytuacje przegrywając pojedynek sam na sam ze świetnie interweniującym Adrianem Farbańcem.

Nasza drużyna odpowiedziała po chwili kontrą, po której szczęścia strzałem z za pola karnego próbował Krzysiek Ryń, ale jego mocne uderzenie lewą nogą zostało zblokowane przez jednego z obrońców.

Gospodarze próbowali jeszcze zagrozić nam po rzucie rożnym z 45 minuty, lecz po zamieszaniu w naszym polu karnym nasi defensorzy zdołali zażegnać niebezpieczeństwo pod własną bramką i wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Drugą część gry lepiej rozpoczęli zawodnicy Huraganu, którzy w 48 minucie oddali groźny, lecz minimalnie niecelny strzał z rzutu wolnego, po którym piłka poszybowała ponad naszą bramką.

Jasiołka odpowiedziała w 52 minucie po indywidualnej przebojowej akcji Dawida Stanisza, którą jednak zastopowali obrońcy Huraganu we własnym polu karnym.

W 59 minucie ponownie niebezpiecznie było pod bramką Jasionki, po wykonywanym przez naszą drużyne rzucie rożnym, ale uderzenie Sławka Farbańca zostało zablokowane.

Zawodnicy Huraganu odpowiedzieli w 62 minucie pięknym uderzeniem z rzutu wolnego z około 20 metrów, po którym kapitalną interwencją popisał się Adrian Farbaniec.

Po chwili ataki gospodarzy przyniosły oczekiwany efekt, jeden z naszych zawodników stracił piłkę w środku boiska, rywale przeprowadzili szybki kontratak i dośrodkowali piłkę w pole karne, a jeden z ich napastników uprzedził naszych defensorów i pewnym uderzeniem głową pokonał naszego bramkarza dając swojej drużynie wyrównanie.

Po kilku minutach zawodnicy zJjasionki byli bliscy objęcia prowadzenia po podobnej akcji, lecz kolejny strzał głową jednego z miejscowych napastników przeleciał ponad naszą bramką.

W 69 minucie gospodarze przeprowadzili kontre, po której wyszli na prowadzenie, Marcin Łątka w nie groźnej sytuacji niepotrzebnie starł się w polu karnym z napastnikiem Huraganu, a ten w sprytny sposób wykorzystał lekki kontakt i wywalczył rzut karny, który na bramkę pewnym strzałem zamienił Wojciech Szyszlak nie dając szans na skuteczną interwencje naszemu bramkarzowi.

Po kilku minutach zawodnicy Huraganu mieli kolejną dogodną sytuacje do podwyższenia prowadzenia, ale jeden z napastników gospodarzy uderzył z pola karnego nieznacznie obok naszej bramki.

Jasiołka próbowała odpowiedzieć w 85 minucie po rzucie wolnym wykonywanym przez Sławka Grzesiaka, lecz z jego ostrą centrą poradzili sobie obrońcy Jasionki.

Mecz zakończyli gospodarze niecelnym uderzeniem z dystansu z 89 minuty.

Jasiołka przegrywa kolejny ważny mecz i kończy wrzesień bez zdobyczy punktowej.

Przyczyną takiego stanu rzeczy jest słaba w ostatnich tygodniach forma drużyny i lekceważące podejście niektórych zawodników do gry i drużyny.

Przed Jasiołką decydujące spotkania, od których zależeć będzie nasze miejsce w tabeli przed rundą wiosenną, więc jeśli mamy mieć spokojną przerwę zimową to w ostatnich jesiennych meczach trzeba zdobyć, co najmniej siedem punktów.

Do realizacji tego celu niezbędna jest poprawa jakości gry i zmiana podejścia niektórych zawodników.

Skład: Adrian Farbaniec – Marcin Łątka, Sławomir Farbaniec, Sebastian Pondo, Paweł Koperstyński – Dawid Stanisz, Krzysztof Ryń, Wojciech Patlewicz, Dariusz Kosior – Rafał Puchalik, (85), Piotr Kurdyła, Sławomir Grzesiak.

Autor: Jarni Jasiołka