W meczu z drużyną Głębokiego notujemy zwycięstwo

LKS Jasiołka Jaśliska 2:0 LKS Głębokie (2:0)

Bramki: Stanisz Dawid, Farbaniec Kamil

Więcej o meczu w rozwinięciu

Głębokie pokonane, przełamanie dokonane.!!!

W niedzielę 7 października 2012 roku o godzinie 13:00 na obiekcie w Jaśliskach nasza drużyna Jasiołka Jaśliska rozegrała mecz 10 kolejki rozgrywek o mistrzostwo b klasy grupy II.

Przeciwnikiem naszej ekipy był zespół Głębokiego.

Starcie Jasiołki z Głębokim miało niezwykle istotne znaczenie w kontekście układu dolnej części tabeli.

Mecz toczony przy chłodnej deszczowej pogodzie rozpoczął się od mocnego uderzenia Jasiołki, która już w 5 minucie wyszła na prowadzenie, Dawid Stanisz po błędzie obrońcy rywali przechwycił piłkę i po solowej akcji uderzeniem z kilkunastu metrów w długi róg nie dał żadnych szans bramkarzowi gości.

Po chwili Jasiołka mogła podwyższyć prowadzenie, lecz po centrze Dawida Stanisza i ładnym strzale szczupakiem Jacka Kostycza piłkę na ciało przyjął jeden z obrońców rywali.

W 13 minucie ponownie niebezpiecznie było pod bramką Głębokiego, po wykonywanym przez Kube Bara rzucie wolnym, ale po jego wrzutce i uderzeniu głową Kamila Farbańca pewną interwencją popisał się bramkarz przyjezdnych.

Po minucie dążąca do zdobycia drugiej bramki Jasiołka dopięła swego, Jacek Kostycz wykorzystał błąd zawodnika rywali i przejął futbolówkę, którą zagrał do Kamila Farbańca, a nasz napastnik wpadł w pole karne minął zwodem próbującego go powstrzymać obrońce i pewnym mierzonym uderzeniem z około 11 metrów pokonał bramkarza gości.

Zawodnicy z Głębokiego po raz pierwszy zagrozili naszej bramce po kontrze z 15 minuty, lecz ładne uderzenie głową jednego z nich przeleciało w nieznacznej odległości od słupka bramki Adriana Farbańca.

Po kilku minutach nasza drużyna zagroziła bramce rywali po rzucie wolnym z około 40 metrów, wykonywanym przez Sławka Farbańca, ale jego ostrą wrzutkę zdołał wybić na róg bramkarz Głębokiego.

Po chwili szczęścia uderzeniem z za pola karnego próbował Wojtek Patlewicz, lecz jego mocny strzał poszybował obok bramki gości.

Zawodnicy Głębokiego próbowali odpowiedzieć po rzucie wolnym z 28 minuty, ale po mocnej centrze jednego z nich pewnie interweniowali nasi defensorzy.

W 34 minucie bardzo gorąco było pod bramką Jasiołki po kolejnym rzucie wolnym wykonywanym przez gości.

Jeden z zawodników rywali mocno uderzył na bramkę Adriana Farbańca, a ładnie podkręcona piłka zaskoczyła naszego bramkarza i ponad jego rękami wpadła do naszej siatki, jednak sędzia podjął nieco kontrowersyjną decyzje i nie uznał gola sygnalizując pozycje spaloną jednego z napastników gości.

Pierwszą połowe zakończyła Jasiołka niecelnym strzałem Sławka Farbańca z rzutu wolnego wykonywanego w 41 minucie.

Druga część gry rozpoczęła się od wykonywanego przez gości w 47 minucie rzutu wolnego, lecz mocne uderzenie jednego z rywali z około 25 metrów w znacznej odległości minęło naszą bramkę.

Jasiołka odpowiedziała po kilku minutach również po rzucie wolnym, ale mocny strzał Sławka Farbańca z około 30 metrów trafił w mur rywali.

Po tej sytuacji przez dłuższy czas na boisku nie działo się nic godnego uwagi, gra toczyła się głównie w środku pola.

Jasiołka powinna podwyższyć prowadzenie po szybkiej kontrze z 68 minuty, lecz Rafał Puchalik zmarnował dobrą okazje uderzając z kilkunastu metrów obok bramki Głębokiego.

Goście odpowiedzieli w 83 minucie tworząc jedyną dogodną okazje do zdobycia gola w drugiej połowie po ewidentnym błędzie naszego bramkarza, który nieskutecznie łapał piłkę, lecz napastnik rywali po przechwyceniu futbolówki i minięciu Adriana uderzył w słupek pustej bramki.

Jasiołka odniosła cenne zwycięstwo przerywając passę czterech porażek.

Nasza drużyna zwłaszcza w pierwszej połowie zagrała niezłe spotkanie, druga część gry w wykonaniu Jasiołki, jak i drużyny gości była słaba.

Cieszy również brak straconych bramek.

Miejmy nadzieje, że ta wygrana będzie dobrym prognostykiem przed kolejnymi spotkaniami.

Skład: Adrian Farbaniec – Marcin Łątka, Sławomir Farbaniec, Konrad Farbaniec, Jakub Bar – Dawid Stanisz, (46), Damian Farbaniec, Wojciech Patlewicz, Jacek Kostycz, Kamil Farbaniec – Rafał Puchalik, Sławomir Grzesiak.

Autor: Jarni Jasiołka