Liga w sieci

WYPOŻYCZALNIA LKS

Statystyki drużyny

Losowa galeria

LKS "Jasiołka Inwentech" Jaśliska 0:0 (0:0) Guzikówka Krosno autor: Jan Grzywacz

Dziś po ciężkim wyjazdowym meczu notujemy zwycięstwo

Florian Rymanów Zdrój 1:2 LKS Jasiołka Jaśliska (1:2)

Bramki: Stanisz Dawid, Farbaniec Kmil

Więcej o meczu w rozwinięciu

Wyszarpana wygrana na boisku Floriana.!!!

W niedzielę 21 października 2012 roku o godzinie 13:00 na stadionie w Desznie Jasiołka Jaśliska rozegrała mecz 12 kolejki rozgrywek o mistrzostwo b klasy grupy II.

Przeciwnikiem naszej drużyny była ekipa miejscowego Floriana Rymanów Zdrój.

Starcie Floriana z Jasiołką miało niezwykle istotne znaczenie dla dalszego rozwoju sytuacji w dolnych rejonach tabeli naszej grupy.

Mecz toczony przy ciepłej słonecznej pogodzie nieco lepiej rozpoczęła Jasiołka, która od pierwszych sekund uzyskała na boisku lekką optyczną przewagę.

W jej wyniku w 9 minucie nasza drużyna po raz pierwszy poważnie zagroziła bramce gospodarzy, po składnej akcji na strzał z za pola karnego zdecydował się Jacek Kostycz, lecz jego niezłe uderzenie lewą nogą w ładnym stylu obronił bramkarz Desznian.

Zawodnicy Floriana odpowiedzieli już po 60 sekundach po rzucie wolnym wykonywanym z około 25 metrów, ale po groźnym strzale jednego z nich piłkę pewnie wyłapał nasz bramkarz.

Jasiołka odpowiedziała w 18 minucie kontrą, po której ładnie z lini pola karnego uderzał Wojtek Patlewicz, lecz piłka minimalnie minęła okienko bramki rywali z Deszna.

Po chwili ponownie niebezpiecznie było pod bramką gospodarzy, po rzucie wolnym wykonywanym przez Kube Bara, ale futbolówka po jego strzale otarła się o mur rywali i nie sprawiła dużych problemów dobrze interweniującemu bramkarzowi miejscowych.

Po kolejnych 120 sekundach zawodnicy Floriana wyprowadzili zabójczą kontre i dość niespodziewanie objęli prowadzenie, jeden z nich wrzucił mocną piłkę na długi słupek nasi defensorzy wraz z bramkarzem nie zdołali jej wybić, a zamykający akcje napastnik gospodarzy Mateusz Rygiel z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do pustej bramki.

Po utracie gola Jasiołka podkręciła tempo i już 7 minut później doprowadziła do wyrównania, Dawid Stanisz w zamieszaniu podbramkowym wymanewrował obrone gospodarzy i mocnym uderzeniem lewą nogą z 5 metrów w długi róg umieścił piłkę w siatce dając nam remis.

Zawodnicy z Deszna odpowiedzieli po rzucie wolnym z 35 minuty, ale po groźnym strzale jednego z nich kapitalnie interweniował Adrian Farbaniec przerzucając piłkę nad poprzeczką.

Nasza drużyna była bliska objęcia prowadzenia po rzucie rożnym wykonywanym przez Sławka Grzesiaka w 40 minucie, po którym ładnie głową strzelał Jacek Kostycz, lecz piłka po jego uderzeniu otarła się o poprzeczkę i wyszła na aut bramkowy.

W 44 minucie zaciekle atakująca Jasiołka dopięła swego i wyszła na prowadzenie, piłkę przed polem karnym gospodarzy otrzymał Kamil Farbaniec pobiegł z nią w kierunku pola karnego minął zwodem jednego z obrońców i mocnym uderzeniem prawą nogą z 18 metrów w krótki róg nie dał szans bramkarzowi gospodarzy.

Drugą część spotkania lepiej rozpoczęli zawodnicy Floriana, którzy osiągnęli przewagę optyczną i momentami zmuszali naszą drużyne do głębokiej defensywy.

W 52 minucie gospodarze zagrozili nam po rzucie wolnym z około 30 metrów, ale po mocnym uderzeniu jednego z miejscowych zawodników świetnie interweniował Adrian Farbaniec wybijając piłkę zmierzającą pod poprzeczkę jego bramki.

Po kilku minutach ponownie niebezpiecznie było pod naszą bramką, lecz strzał jednego z rywali oddany z za pola karnego nieznacznie minął bramkę Adriana Farbańca.

W 76 minucie Jasiołka powinna podwyższyć prowadzenie, ale Kamil Farbaniec zmarnował znakomitą sytuacje uderzając z 12 metrów prawą nogą minimalnie obok słupka bramki gospodarzy.

W 85 minucie ponownie gorąco było pod bramką Floriana po szybkim kontrataku naszej drużyny, lecz Dawid Stanisz zamiast odegrać futbolówkę do lepiej ustawionego Kamila Farbanca zdecydował się na strzał z ostrego kąta i trafił w nogi skutecznie interweniującego bramkarza.

Dążący do zdobycia bramki wyrównującej gospodarze w 90 minucie przeprowadzili akcje, po której jeden z ich zawodników groźnie uderzył z dystansu, ale nasz bramkarz popisał się ładną interwencją i wynik nie uległ zmianie.

Jasiołka odniosła drugie bardzo cenne wyjazdowe zwycięstwo, które zostało uzyskane po ciężkiej walce zwłaszcza w słabej w naszym wykonaniu drugiej połowie.

Zdobyte 3 oczka pozwoliły nam doskoczyć do środka tabeli i poprawić wynik punktowy z rundy jesiennej ubiegłego sezonu.

Miejmy nadzieje, że w zamykającym runde meczu z Lubatówką uda nam się utrzymać wysoki poziom gry przez 90 minut i dzięki temu przedłużymy swoją passę zwycięstw.

Skład: Adrian Farbaniec – Marcin Łątka, Sławomir Farbaniec, Jakub Bar, Paweł Koperstyński – Dawid Stanisz, Wojciech Patlewicz, Jacek Kostycz, Sebastian Pondo, (82), Dariusz Kosior – Sławomir Grzesiak, (60), Rafał Puchalik, Kamil Farbaniec.

Autor: Jarni Jasiołka