• autor: Witcher8, 2013-04-21 15:23

WKS Beskid Równe 0:0 LKS Jasiołka INWENTECH Jaśliska (0:0)

Relacja w rozwinięciu

Bez bramek w Równem.

W niedzielę 21 kwietnia 2013 roku o godzinie 11:00 na stadionie w Równem Jasiołka Jaśliska rozegrała mecz 17 kolejki rozgrywek o mistrzostwo b klasy grupy II.

Przeciwnikiem naszej drużyny była ekipa miejscowego Beskidu Równe, którą pokonaliśmy w rundzie jesiennej na własnym boisku 2-0 po bramkach Jerzyka Biłasa i Jacka Kostycza.

Spotkanie sąsiadujących ze sobą w tabeli ekip Beskidu i Jasiołki zapowiadało się niezwykle interesująco i nie zawiodło oczekiwań licznie zebranych widzów.

Jasiołka od pierwszych sekund meczu ruszyła do zdecydowanych ataków, w ich wyniku już w 1 minucie spotkania nasza drużyna wykonywała rzut rożny, po którym obrońcy gospodarzy źle wybili piłkę, która po ponownym rozegraniu przez naszych zawodników trafiła pod nogi Jacka Kostycza, który uderzył z kilkunastu metrów, ale nieznacznie chybił.

Po chwili dynamiczną akcję lewą stroną boiska przeprowadził nasz skrzydłowy Sebastian Pondo i obsłużył dokładnym podaniem Kamila Farbańca, lecz mocny strzał naszego napastnika zza pola karnego zblokowali obrońcy Beskidu.

W 10 minucie ponownie gorąco było pod bramką gospodarzy, ale niezłe uderzenie Dawida Stanisza oddane z pola karnego złapał miejscowy bramkarz.

W 12 minucie po raz pierwszy naszej bramce po rzucie wolnym z około 25 metrów zagrozili gospodarze, lecz mocny strzał jednego z zawodników Beskidu poszybował ponad naszą bramką.

W 20 minucie znów niebezpiecznie było pod bramką Jasiołki, gdy z pola karnego uderzał jeden z napastników Beskidu, lecz z jego strzałem poradził sobie Adrian Farbaniec.

Po kilku minutach szybką kontrę wyprowadzili zawodnicy Jasiołki, ale Rafał Puchalik dał się złapać na spalonym.

W 33 minucie nasza drużyna przeprowadziła kolejny szybki kontratak, po którym w sytuacji sam na sam znalazł się Rafał Puchalik, lecz zmarnował ją zbyt daleko wypuszczając sobie piłkę.

Po chwili znów świetną okazję pod bramką Beskidu miał Rafał Puchalik, ale uderzył z pola karnego nad bramką gospodarzy.

Po 60 sekundach po kolejnej składnej akcji naszej drużyny i zamieszaniu w polu karnym Beskidu piłkę do siatki wślizgiem próbował skierować Rafał Puchalik, lecz po raz kolejny tego dnia chybił.

Pierwszą połowę zakończyła Jasiołka kontrą, po której mocno, lecz nieznacznie niecelnie z pola karnego lewą nogą uderzał Sebastian Pondo.

Drugą stojącą na niskim poziomie część gry lepiej rozpoczęła Jasiołka, która już w 48 minucie stworzyła sobie niezłą sytuację do zdobycia bramki, ale Jacek Kostycz strzelił z lini pola karnego minimalnie niecelnie.

Po chwili groźną kontrę przeprowadzili zawodnicy Beskidu, lecz niebezpieczeństwo pod naszą bramką zażegnał szybkim wyjściem dobrze interweniujący Adrian Farbaniec.

W 58 minucie znów groźnie było pod bramką Jasiołki po wykonywanym przez ekipę Beskidu rzucie wolnym, ale Marcin Bałon uderzył z około 20 metrów ponad naszą bramką.

Po okresie chaotycznej gry z obu stron Jasiołka po raz kolejny zagroziła bramce gospodarzy dopiero po akcji z 78 minuty, gdy świetnym zagraniem do Sławka Bogacza popisał się Dawid Stanisz, lecz nasz napastnik nie zdołał dojść do piłki w dogodnej sytuacji.

W 87 minucie nasza drużyna stworzyła sobie świetną okazję do zdobycia zwycięskiej bramki, lecz po kapitalnej akcji Sławka Grzesiaka, który wymanewrował dwóch obrońców i ładnie uderzył na bramkę świetnie interweniował bramkarz Beskidu wybijając piłkę na róg.

Gospodarze odpowiedzieli już po 60 sekundach, ale jeden z ich napastników, który znalazł się z piłką kilka metrów przed naszą bramką był na spalonym.

Mecz zakończyła Jasiołka w 90 minucie groźnym strzałem Dawida Stanisza zza pola karnego, po którym futbolówka poszybowała nad poprzeczką.

Jasiołka zremisowała mecz, w którym miała dużą przewagę zwłaszcza w pierwszej połowie.

W naszej drużynie zawiodła skuteczność, której brakowało najbardziej Rafałowi Puchalikowi.

Pozytywnie po tym meczu należy ocenić gre naszej drużyny w defensywie.

Na wyróżnienie w tym spotkaniu zasługuje dobrze grający Sebastian Farbaniec.

Skład: Adrian Farbaniec – Marcin Łątka, Jerzy Biłas, Jakub Bar, Sebastian Farbaniec, (80), Damian Farbaniec – Dawid Stanisz, Wojciech Patlewicz, Jacek Kostycz, (67), Sławomir Bogacz, Sebastian Pondo – Kamil Farbaniec, (67), Piotr Kurdyła, Rafał Puchalik, (55), Sławomir Grzesiak.

Autor: Jarni Jasiołka