• autor: Witcher8, 2013-04-28 15:09

LKS Jasiołka INWENTECH Jaśliska 0:4 OKS Markiewicza Krosno (0:1)

Reracja w rozwinięciu

Jasiołka wypunktowana przez lidera!!!

W niedzielę 28 kwietnia 2013 roku o godzinie 13:00 na stadionie w Jaśliskach Jasiołka Jaśliska rozegrała mecz 18 kolejki rozgrywek o mistrzostwo b klasy grupy II.

Przeciwnikiem naszej drużyny była ekipa lidera rozgrywek OKS Markiewicza Krosno.

Spotkanie Jasiołki z OKS zapowiadało się niezwykle interesująco, lecz nie zachwyciło poziomem gry niezbyt licznie zebranych widzów.

W początkowych minutach meczu gra toczyła się głównie w środku boiska, a żadna z drużyn nie potrafiła sobie stworzyć klarownych sytuacji podbramkowych.

W 5 minucie pierwsza bramce rywala zagroziła Jasiołka, lecz Sławek Bogacz zmarnował niezłą sytuację przenosząc piłkę nad poprzeczką po nieudanej próbie lobu z 20 metrów.

Goście odpowiedzieli w 10 minucie akcją, po której niecelnie zza pola karnego uderzał jeden z ich zawodników.

Po 120 sekundach nasza drużyna stworzyła sobie świetną okazję do objęcia prowadzenia, ale Sebastian Pondo w dogodnej sytuacji zamiast strzelać na bramkę niepotrzebnie odgrywał piłkę do Sławka Bogacza i jeden z obrońców przerwał naszą akcję.

Po chwili znów niebezpiecznie było pod bramką gości po rzucie wolnym wykonywanym przez Jerzyka Biłasa, lecz po jego mocnym uderzeniu z ponad 20 metrów dobrze interweniował bramkarz przyjezdnych.

W 23 minucie ponownie gorąco było pod bramką „Osiedlowych” po rzucie rożnym wykonywanym przez Sebastiana Pondo, ale po pięknym strzale głową Sławka Bogacza kapitalną interwencją popisał się bramkarz rywali.

W 30 minucie po szybkiej kontrze znakomitą okazję do objęcia prowadzenia stworzyli sobie zawodnicy z Krosna, lecz jeden z ich napastników przegrał pojedynek sam na sam z dobrze interweniującym Adrianem Farbańcem.

Po kilku minutach nasza drużyna zagroziła bramce gości po rzucie rożnym, ale po dużym zamieszaniu w polu karnym przyjezdnych obrońcy rywali zdołali zażegnać niebezpieczeństwo pod własną bramką.

W 44 minucie zawodnicy z Krosna dopięli swego i niespodziewanie objęli prowadzenie, jeden z nich mocno wrzucił piłkę w pole karne, a nasz bramkarz niepewnie interweniował i wypuścił piłkę z rąk, brak asekuracji wykorzystał napastnik rywali i skuteczną dobitką umieścił piłkę w naszej siatce.

Drugą część gry od mocnego uderzenia rozpoczęli goście, którzy już w 48 minucie podwyższyli prowadzenie po wykonywanym przez siebie rzucie wolnym.

Jeden z zawodników rywali mocno wrzucił futbolówkę w pole karne Jasiołki, a nasi defensorzy przepuścili piłkę, która po kolejnej niepewnej interwencji Adriana Farbańca wtoczyła się do naszej bramki.

Jasiołka próbowała odpowiedzieć po rzucie wolnym z 55 minuty, ale Darek Kosior nieczysto trafił w piłkę i strzelił bardzo niecelnie.

W 60 minucie zawodnicy OKS wyprowadzili kolejną zabójczą kontrę i zdobyli trzecią bramkę, jeden z zawodników gości mocno wrzucił piłkę wzdłuż naszej bramki, a zamykający akcję napastnik rywali precyzyjnym uderzeniem z 7 metrów nie dał szans naszemu bramkarzowi.

Nasza drużyna odpowiedziała po kilku minutach akcją, po której ładnie zza pola karnego uderzył Sebastian Farbaniec, lecz jego mocny plasowany strzał w ładnym stylu obronił bramkarz Krośnian.

OKS odpowiedział po kilku minutach akcją, po której groźnie z linii pola karnego uderzał jeden z ich napastników, ale po jego strzale piłka poszybowała nad poprzeczką.

W 72 minucie goście byli bliscy zdobycia czwartego gola, lecz po szybkiej kontrze i wrzutce w pole karne jeden z rywali trafił po uderzeniu głową w poprzeczkę naszej bramki.

Po chwili znów niebezpiecznie było pod bramką Jasiołki, gdy z dystansu strzelał jeden z rywali, lecz futbolówka przeleciała nieznacznie obok słupka naszej bramki.

W 82 minucie Jasiołka stworzyła sobie niezłą okazję do zdobycia honorowej bramki, ale Jerzyk Biłas uderzył głową po rzucie rożnym nad poprzeczką bramki przyjezdnych.

W 86 minucie zawodnicy OKS przeprowadzili kontrę, po której po faulu Sławka Farbańca wywalczyli rzut karny, do jedenastki podszedł bramkarz gości i pewnym strzałem zdobył czwartą bramkę ustalając wynik spotkania i koronując swój dobry występ w tym meczu.

Jasiołka przegrała mecz, w którym grała nieźle tylko w pierwszej części spotkania.

Przyczyną porażki były po raz kolejny proste błędy bramkarza i obrony, które lider bezlitośnie wykorzystał, niczym wytrawny bokser punktując naszą drużyne.

Na wyróżnienie w tym spotkaniu zasłużył nieźle grający Sławek Bogacz.

Skład: Adrian Farbaniec – Sebastian Farbaniec, Jerzy Biłas, Sławomir Farbaniec, Jakub Bar – Dawid Stanisz, Wojciech Patlewicz, Jacek Kostycz, Sebastian Pondo – Sławomir Bogacz, (47), Dariusz Kosior, Rafał Puchalik, (66), Damian Farbaniec.

Autor: Jarni Jasiołka