LKS Jasiołka INWENTECH Jaśliska 1:1 MKS Sokół Domaradz (1:1)

Bramki: Pondo Sebastian

Relacja w rozwinięciu

Na remis z Domaradzem!!!

We środę 1 maja 2013 roku o godzinie 13:00 na stadionie w Jaśliskach Jasiołka Jaśliska rozegrała mecz zaległej 14 kolejki rozgrywek o mistrzostwo b klasy grupy II.

Przeciwnikiem naszej drużyny była ekipa Sokoła Domaradz, której ulegliśmy w wyjazdowym jesiennym meczu 2:1.

Starcie Jasiołki z Sokołem zapowiadało się niezwykle interesująco i od pierwszych sekund trzymało widzów w napięciu.

Spotkanie lepiej rozpoczęła Jasiołka, która zaraz po pierwszym gwizdku sędziego ruszyła do zdecydowanych ataków, w ich wyniku już w 2 minucie groźnie, lecz niecelnie zza pola karnego uderzał Sebastian Pondo.

Goście zagrozili nam po raz pierwszy po kontrze z 8 minuty, po której mocno z kilkunastu metrów strzelił jeden z nich, a piłka po odbiciu się od murawy sprawiła trochę kłopotów naszemu bramkarzowi.

Po 120 sekundach Jasiołka była bliska objęcia prowadzenia, ale po pięknym 30 metrowym uderzeniu Jacka Kostycza piłka trafiła w poprzeczkę bramki gości.

W 12 minucie znów groźnie było pod bramką przyjezdnych, gdy po kolejnym kontrataku zza pola karnego strzelał Konrad Farbaniec, lecz skuteczną interwencją popisał się bramkarz Sokoła.

Po kolejnych 120 sekundach grająca z dużym rozmachem Jasiołka dopięła swego, Konrad Farbaniec znów zdecydował się na strzał z dużej odległości, który został zblokowany przez rywali do odbitej piłki dopadł Sebastian Pondo i pięknym uderzeniem lewą nogą zza pola karnego pod poprzeczkę pokonał bramkarza gości.

Zawodnicy Domaradza próbowali odpowiedzieć już po 60 sekundach po rzucie rożnym, lecz po zamieszaniu w polu karnym nasi defensorzy zdołali zażegnać niebezpieczeństwo pod własną bramką.

W 20 minucie szczęścia strzałem z linii pola karnego próbował Jacek Kostycz, ale uderzył nad bramką.

Po chwili znów gorąco było pod bramką gości, lecz po niezłym strzale Rafała Puchalika z kilkunastu metrów dobrze interweniował bramkarz przyjezdnych.

W 37 minucie po wykonywanym przez nasz zespół rzucie wolnym zakotłowało się w polu karnym Domaradza, ale po odbiciu piłki ręką przez jednego z rywali i dużym zamieszaniu goście zdołali wyjaśnić sytuację pod własną bramką.

W 42 minucie zawodnicy Domaradza niespodziewanie doprowadzili do wyrównania po wykonywanym przez siebie rzucie rożnym.

Nasi obrońcy nie upilnowali jednego z zawodników rywali, który po niezłej centrze ładnie uderzył głową trafiając w słupek naszej bramki, odbitą piłkę próbował wybić Marcin Łątka i nastrzelił naszego bramkarza, po odbiciu od którego futbolówka wpadła do bramki.

Drugą część gry znakomicie rozpoczęła Jasiołka, która już w 48 minucie mogła ponownie wyjść na prowadzenie, lecz Kuba Bar strzelając z kilkunastu metrów nie czysto trafił w piłkę, która ostatecznie odbiła się od słupka bramki gości.

Po chwili ponownie szczęścia uderzeniem z dystansu próbował Sebastian Pondo, ale nieznacznie chybił.

W 60 minucie nasza drużyna miała doskonałą okazję do zdobycia gola, lecz po szybkiej kontrze Jacek Kostycz uderzył z 7 metrów w bramkarza rywali.

Zawodnicy Domaradza odpowiedzieli po chwili świetną kontrą, po której jeden z ich napastników znalazł się w sytuacji sam na sam z kapitalnie interweniującym Adrianem Farbańcem, który przy próbie lobu zdołał końcówkami palców podbić piłkę i zapobiec utracie gola.

W późniejszych minutach goście z Domaradza jeszcze kilkukrotnie próbowali zagrozić naszej bramce po szybkich kontratakach, ale ich akcje neutralizował szybkimi wyjściami pewnie grający na przed polu własnej bramki Adrian Farbaniec.

Nasza drużyna po raz kolejny zagroziła bramce gości po akcji z 85 minuty, po której Darek Kosior strzelił zza pola karnego wysoko nad bramką rywali.

Mecz zakończyła Jasiołka w 88 minucie nieznacznie niecelnym uderzeniem Dawida Stanisza z kilkunastu metrów.

Jasiołka zremisowała mecz, w którym zwłaszcza w pierwszej części gry była drużyną lepszą od rywali.

Do wygranej zabrakło nam skuteczności i koncentracji przy stałym fragmencie gry, po którym straciliśmy kolejnego w tym sezonie gola.

Na wyróżnienie w tym spotkaniu zasługuje pewnie broniący Adrian Farbaniec.

Skład: Adrian Farbaniec – Marcin Łątka, Sławomir Farbaniec, Jerzy Biłas, Sebastian Farbaniec, (75), Paweł Koperstyński – Dawid Stanisz, Jacek Kostycz, Konrad Farbaniec, (46), Krzysztof Ryń, Sebastian Pondo – Rafał Puchalik, (60), Dariusz Kosior, Jakub Bar, (82), Damian Farbaniec.

Autor: Jarni Jasiołka