Liga w sieci

WYPOŻYCZALNIA LKS

Statystyki drużyny

Losowa galeria

LKS "Jasiołka Inwentech" Jaśliska 0:0 (0:0) Guzikówka Krosno autor: Jan Grzywacz

• autor: Witcher8, 2013-05-12 18:49

LKS Jasiołka INWENTECH Jaśliska 0:0 Nafta Chorkówka (0:0)

W rozwinięciu relacja

Nieskuteczna kanonada Jasiołki!!!

W niedzielę 12 maja 2013 roku o godzinie 16:30 na stadionie w Jaśliskach Jasiołka Jaśliska rozegrała mecz 20 kolejki rozgrywek o mistrzostwo b klasy grupy II.

Przeciwnikiem naszej drużyny była ekipa Nafty Chorkówka, której ulegliśmy w rundzie jesiennej 3-2.

Starcie Jasiołki z Naftą miało niezwykle istotne znaczenie w kontekście walki obydwu drużyn o spokojne zapewnienie sobie pozostania w b klasie na kolejny sezon.

Spotkanie znakomicie rozpoczęła Jasiołka, która zaraz po pierwszym gwizdku sędziego ruszyła do zdecydowanych ataków, w wyniku, których już w 2 minucie po dynamicznej akcji Dawida Stanisza prawą stroną i centrze w pole karne ładnie głową z kilku metrów strzelał Kamil Farbaniec, ale dobrą interwencją popisał się bramkarz gości.

W 5 minucie nasza drużyna zagroziła bramce Nafty po kontrataku, po którym ponownie szczęścia uderzeniem zza pola karnego próbował Kamil Farbaniec, lecz bramkarz przyjezdnych pewnie złapał piłkę.

Po 120 sekundach Jasiołka stworzyła sobie doskonałą okazję do objęcia prowadzenia, po szybkim rozegraniu piłkę w polu karnym otrzymał bardzo aktywny w tym meczu Kamil Farbaniec, ale uderzył z bliskiej odległości w nogę instynktownie interweniującego bramkarza „Nafciarzy”.

Zawodnicy Nafty po raz pierwszy zagrozili naszej bramce po szybkiej kontrze z 10 minuty i od razu byli bliscy zdobycia bramki, lecz jeden z ich napastników zmarnował sytuację sam na sam trafiając w kapitalnie interweniującego Adriana Farbańca.

Jasiołka odpowiedziała w 17 minucie akcją, po której po zamieszaniu w polu karnym gości z 8 metrów nieznacznie obok bramki strzelił Sławek Grzesiak.

Po kilku minutach znów niebezpiecznie było pod naszą bramką, ale jeden z zawodników Chorkówki uderzył zza pola karnego nad bramką Adriana Farbańca.

Po 120 sekundach Jasiołka miała kolejną świetną okazję do zdobycia bramki po zamieszaniu w polu karnym rywali, lecz Sławek Grzesiak strzelił z 6 metrów w bramkarza gości.

W 32 minucie rywale z Chorkówki rozegrali akcję, po której jeden z ich zawodników trafił po zagraniu piłki głową w górną część poprzeczki naszej bramki.

Po 120 sekundach Jasiołka wyprowadziła kontrę, po której mocno z linii pola karnego uderzył Kamil Farbaniec futbolówka po jego strzale odbiła się od poprzeczki i została wybita na róg.

Po chwili po rzucie rożnym głową uderzał Wojtek Patlewicz, ale znów piłkę pewnie złapał bramkarz przyjezdnych.

W 42 minucie szczęścia strzałem z 20 metrów próbował Marcin Magierowski, lecz przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

W ostatniej akcji pierwszej części gry znakomitą okazję do objęcia prowadzenia miała nasza drużyna, ale Wojtek Patlewicz zmarnował szansę uderzając z 5 metrów w świetnie ustawionego bramkarza gości.

Drugą część spotkania lepiej rozpoczęła Jasiołka, która ponownie uzyskała dużą przewagę na boisku.

W 51 minucie po dynamicznej indywidualnej akcji Kamila Farbańca i wrzutce w pole karne ładnie głową z kilku metrów strzelał Wojtek Patlewicz, lecz bramkarz Nafty znów był na posterunku.

Po chwili znów niebezpiecznie było pod bramką Chorkówki, ale Sławek Grzesiak po ładnym uderzeniu z pola karnego ponownie nie zdołał pokonać bramkarza rywali.

W 60 minucie po składnej akcji naszej drużyny mocno z kilkunastu metrów strzelał Wojtek Patlewicz, lecz znów górą był kapitalnie dysponowany tego dnia goalkeeper gości.

Po kilku minutach zawodnicy Nafty wyprowadzili jedną z nielicznych w drugiej połowie kontr, po której jeden z ich napastników strzelił wysoko nad naszą bramką.

W 75 minucie Jasiołka stworzyła sobie ostatnią doskonałą okazję do zdobycia zwycięskiej bramki, ale Kamil Farbaniec zmarnował sytuację sam na sam trafiając po dotknięciu piłki przez bramkarza w poprzeczkę bramki gości.

W końcowych minutach nasza drużyna nie była wstanie poważnie zagrozić bramce rywali natomiast zawodnicy Chorkówki w 87 minucie wyprowadzili kontrę, po której byli bliscy zdobycia bramki dającej im zwycięstwo, lecz jeden z ich napastników po błędzie naszej obrony zmarnował sytuację sam na sam strzelając obok słupka bramki Adriana Farbańca.

Jasiołka zremisowała mecz, który powinna wygrać różnicą kilku bramek.

Nasza drużyna grała dobrze i miała dużą przewagę na boisku nad rywalami z Chorkówki.

Przyczyną braku naszego zwycięstwa była nasza katastrofalna skuteczność.

Pozytywem po tym meczu jest gra naszej formacji obronnej.

Na wyróżnienie w tym spotkaniu zasługuje dobrze grający Dawid Stanisz.

Należy również docenić klasę kapitalnie broniącego w tym spotkaniu bramkarza rywali, któremu w dużej mierze „Nafciarze” zawdzięczają zdobyty w Jaśliskach punkt.

Skład: Adrian Farbaniec – Marcin Łątka, Sławomir Farbaniec, Jerzy Biłas, Sebastian Farbaniec, (46), Paweł Koperstyński – Dawid Stanisz, Wojciech Patlewicz, Sebastian Pondo, Marcin Magierowski, (57), Krzysztof Ryń – Kamil Farbaniec, Sławomir Grzesiak.

Autor: Jarni Jasiołka