Aktualności

Show jokerów

• autor: Witcher8, 2013-09-15 15:30

"Jasiołka Inwentech" Jaśliska 4:1 UKS Koniczynka - Guzikówka (1:0)

Bramki: Jacek Kostycz (31'), Łukasz Skoczeń (48'), Rafał Puchalik (84'), Dariusz Kosior (89')

Więcej w rozwinięciu

„Jasiołka” nadal zwycięska.!!!

W niedzielę 15 września 2013 roku o godzinie 13:00 na stadionie w Jaśliskach „Jasiołka” rozegrała mecz 7 kolejki rozgrywek o mistrzostwo b klasy grupy II.

Przeciwnikiem naszej drużyny była ekipa „UKS Koniczynka - Guzikówka” zajmująca przed tym spotkaniem 7 miejsce w tabeli naszej grupy.

Starcie „Jasiołki” z „UKS Koniczynka - Guzikówka” zapowiadało się niezwykle interesująco i nie zawiodło oczekiwań licznie zgromadzonych widzów.

Od pierwszych sekund spotkania do zdecydowanych ataków ruszyła „Jasiołka”, która już w 3 minucie zagroziła bramce gości po dwukrotnie wykonywanych rzutach rożnych, po pierwszym z nich po centrze Dawida Stanisza ładnie głową z kilku metrów uderzał Jerzyk Biłas, lecz świetnie interweniował bramkarz przyjezdnych wybijając piłkę na róg.

Natomiast po kolejnym spod opieki obrońców rywali uwolnił się Sebastian Farbaniec i strzelił głową posyłając piłkę nieznacznie obok lewego słupka bramki gości.

W 8 minucie znów niebezpiecznie było pod bramką „osiedlowych”, po szybkiej kontrze naszej drużyny piłkę w polu karnym otrzymał Łukasz Skoczeń i błyskawicznie uderzył z półobrotu, ale kolejną dobrą interwencją popisał się bramkarz rywali.

W 12 minucie szczęścia strzałem zza pola karnego próbował Sebastian Farbaniec, lecz bramkarz gości nie dał się zaskoczyć.

Zawodnicy z Krosna po raz pierwszy zagrozili naszej bramce po akcji z 18 minuty, ale po mocnym uderzeniu jednego z nich zza pola karnego piłka poszybowała obok słupka bramki Pawła Koperstyńskiego.

Po kilku minutach po przechwycie piłki na połowie rywali na strzał lewą nogą z około 30 metrów zdecydował się prawy defensor „Jasiołki” Marcin Łątka, lecz po jego uderzeniu dobrze interweniował bramkarz rywali odbijając zmierzającą w lewy róg bramki futbolówkę, do której następnie dopadł Sebastian Pondo i wrzucił ją w pole karne do zamykającego akcję Sławka Farbańca, który jednak nieczysto uderzył głową i nie sprawił kłopotów bramkarzowi gości.

Zawodnicy Guzikówki odpowiedzieli w 28 minucie akcją, po której jeden z nich groźnie uderzył zza pola karnego, ale piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny, po którym jeden z napastników rywali oddał strzał głową nieznacznie obok lewego słupka naszej bramki.

Po 180 sekundach „Jasiołka” wyprowadziła szybką kontrę, po której objęła prowadzenie, Sebastian Pondo ograł kilku rywali na lewym skrzydle i idealnie w tempo wycofał piłkę do wbiegającego Jacka Kostycza, a nasz napastnik mocnym uderzeniem z pola karnego prostym podbiciem w prawy róg umieścił futbolówkę w siatce otwierając wynik meczu.

Po kilku minutach rywale z Krosna odpowiedzieli akcją, po której zdobyli gola, ale dobijający strzał kolegi napastnik gości był na spalonym i bramka nie została uznana.

Po chwili podobna sytuacja miała miejsce po drugiej stronie boiska, Sławek Farbaniec mocno uderzył z kilkunastu metrów, do odbitej przez bramkarza piłki dopadł Jacek Kostycz i strzałem po rękach goalkeepera rywali zdobył gola, lecz sędzia błędnie zasygnalizował spalonego i bramka nie została uznana.

Pierwszą połowę zakończyła „Jasiołka” rzutem wolnym z 44 minuty, po którym Sebastian Pondo lewą nogą ostro wrzucił piłkę w pole karne, do świetnie zagranej futbolówki najwyżej wyskoczył Sławek Farbaniec i ładnie uderzył głową, lecz po jego strzale piłka odbiła się od poprzeczki i po zamieszaniu została wybita przez rywali na róg.

Drugą część spotkania od mocnego uderzenia rozpoczęła „Jasiołka”, która już w 46 minucie zagroziła bramce rywali, po szybkiej akcji naszej drużyny Jacek Kostycz mocno uderzył zza pola karnego, ale piłka po jego strzale poszybowała nad poprzeczką.

Po 120 sekundach nasza drużyna wyprowadziła kolejny zabójczy cios, piłkę na prawym skrzydle otrzymał Dawid Stanisz i wrzucił ją w pole karne do zamykającego akcję Łukasza Skocznia, a nasz napastnik strzałem z bliskiej odległości nie dał szans bramkarzowi przyjezdnych.

W 55 minucie szczęścia uderzeniem zza pola karnego próbował Jacek Kostycz, ale piłka minęła słupek bramki rywali.

Po kilkunastu sekundach doskonałą okazję do podwyższenia naszego prowadzenia miał Sebastian Pondo, lecz zmarnował ją uderzając z 7 metrów lewą nogą nad poprzeczką bramki gości.

W 60 minucie po kontrataku „Jasiołki” groźnie głową z kilku metrów strzelał Sławek Bogacz, ale posłał piłkę nad poprzeczką bramki Guzikówki.

Po 120 sekundach goście z Krosna zagrozili nam po raz pierwszy w drugiej połowie i zdobyli bramkę kontaktową, po szybkim kontrataku zawodników rywali nasi stoperzy nie zdołali wybić piłki, do której dopadł jeden z napastników gości i mocnym uderzeniem z linii pola karnego pod poprzeczkę pokonał Pawła Koperstyńskiego.

Po 120 sekundach niebezpiecznie było pod bramką „Krośnian” po akcji naszej drużyny, po której ładnie z linii pola karnego uderzał Sebastian Pondo, lecz futbolówka po jego strzale nieznacznie minęła bramkę.

W 84 minucie nasza drużyna zdobyła kolejną bramkę, Rafał Puchalik otrzymał świetne podanie w pole karne od Dawida Stanisza i płaskim strzałem z 11 metrów przy słupku nie dał szans bramkarzowi przyjezdnych.

Po 60 sekundach goście próbowali szczęścia uderzeniem z linii pola karnego, ale piłka poszybowała obok naszej bramki.

W 89 minucie „Jasiołka” wyprowadziła kolejną szybką kontrę i zdobyła czwartego gola, Rafał Puchalik świetnie dograł piłkę w pole karne do Darka Kosiora, a nasz napastnik pięknym uderzeniem z półwoleja prawą nogą przy słupku pokonał bramkarza rywali ustalając wynik meczu.

„Jasiołka” zagrała bardzo dobry mecz zarówno w obronie, jak i w ataku.

Nasza drużyna grała z dużym rozmachem tworząc sobie znaczną ilość sytuacji bramkowych, dzięki czemu nasza przewaga była niepodważalna i odnieśliśmy wpełni zasłużone zwycięstwo.

Na miano zawodnika meczu zasłużyli grający dobre spotkanie stoperzy Jerzyk Biłas i Tomek Futyma.

Skład: Paweł Koperstyński – Marcin Łątka, Jerzy Biłas, Tomasz Futyma, Sebastian Farbaniec – Dawid Stanisz, Wojciech Patlewicz, Sławomir Farbaniec (46’ Sławomir Bogacz), Sebastian Pondo – Jacek Kostycz (70’ Rafał Puchalik), Łukasz Skoczeń (82’, Dariusz Kosior).

Autor: Jarni Jasiołka