LKS "Jasiołka Inwentech" Jaśliska 2:0 KS "Zamczysko" Odrzykoń (1:0)

Bramki: Sławomir Farbaniec (6'), Dawid Stanisz (79')

Relacja w rozwinięciu

PO PRAWEJ ANKIETA NA ZAWODNIKA MIESIĄCA MAJA

Udany pościg Jabłonicy Polskiej

Pewna wygrana Dobieszyna

Dwie odmienne połowy obejrzeli kibice w Jabłonicy, gdzie Cisy przegrywały do przerwy trzema golami, ale w drugiej odsłonie odrobiły straty. - Mogliśmy nawet wygrać, ale w doliczonym czasie nasz zawodnik nie wykorzystał świetnej szansy. - mówił po meczu Gabriel Żywiec. W innych meczach wysokie zwycięstwo zanotował Dobieszyn, a z Jaślisk bez punktów wrócił Odrzykoń

„Zamczysko” poległo w Jaśliskach.!!

W niedzielę 1 czerwca 2014 roku o godzinie 13:00 na stadionie w Jaśliskach „Jasiołka Inwentech” Jaśliska rozegrała mecz 23 kolejki o mistrzostwo B klasy grupy II.

Przeciwnikiem naszej drużyny była ekipa „Zamczyska” Odrzykoń, wicelider rozgrywek naszej B klasy.

Starcie „Jasiołki” z „Zamczyskiem” zapowiadało się na niezwykle interesujące spotkanie i nie zawiodło licznie zgromadzonych fanów futbolu.

Mecz od początku trzymał widzów w napięciu, już w 2 minucie bramce „Jasiołki” zagrozili goście, ale po mocnym strzale jednego z ich zawodników z linii pola karnego świetną interwencją popisał się nasz bramkarz.

Po chwili znów było niebezpiecznie pod naszą bramką, lecz po szybkim kontrataku i uderzeniu jednego z rywali zza pola karnego ponownie górą był Adrian Farbaniec.

W 6 minucie „Jasiołka” wyprowadziła kontrę, po której objęła prowadzenie, Sławek Farbaniec przechwycił piłkę 25 metrów od bramki Odrzykonia i mocnym płaskim strzałem nie dał szans bramkarzowi przyjezdnych.

Po kilku minutach znów bramkarza rywali próbował zaskoczyć Sławek Farbaniec, ale po jego uderzeniu z kilkunastu metrów goalkeeper złapał piłkę.

W 18 minucie nasza drużyna wykonywała rzut wolny, lecz Rafał Puchalik strzelił w mur rywali.

Zawodnicy z Odrzykonia odpowiedzieli w 25 minucie akcją, po której jeden z nich próbował zaskoczyć Adriana Farbańca uderzeniem z dystansu, ale nasz bramkarz był na posterunku.

W 30 minucie „Jasiołka” była bliska podwyższenia prowadzenia, lecz po ładnym strzale Jacka Kostycza z kilkunastu metrów, bramkarz przyjezdnych zdołał odbić piłkę.

Po 120 sekundach szczęścia strzałem zza pola karnego próbował Hubert Patlewicz, ale posłał futbolówkę obok bramki.

W 35 minucie po szybkim kontrataku „Jasiołki” na piękne uderzenie z 25 metrów zdecydował się Jacek Kostycz, lecz piłka odbiła się od prawego słupka i nie wpadła do siatki.

Pierwszą połowę zakończyli goście groźną kontrą z 42 minuty, po której jeden z ich zawodników mocno strzelił z około 25 metrów, ale nasz bramkarz nie dał się pokonać i wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

W drugiej części spotkania przez kilkanaście minut gra toczyła się głównie w środku boiska, a żadna z drużyn nie była wstanie poważnie zagrozić bramce rywali.

W 57 minucie „Jasiołka” wykonywała rzut wolny i powinna podwyższyć prowadzenie, ale po dobrej centrze Rafał Puchalik zmarnował znakomitą okazję uderzając z 3 metrów głową ponad bramką gości.

Po 60 sekundach zawodnicy Odrzykonia odpowiedzieli również po rzucie wolnym, lecz jeden z nich posłał futbolówkę z 30 metrów nad naszą bramką.

Po chwili szczęścia strzałem z pola karnego próbował Sebastian Pondo, ale piłka poszybowała nad poprzeczką.

W 73 minucie „Zamczysko” wyprowadziło szybką kontrę, po której jeden z rywali mocno uderzył z 30 metrów, lecz kapitalnie interweniujący Adrian Farbaniec zdołał wybić piłkę na róg.

Po kilku minutach znów było gorąco w naszym polu karnym, gdy po szybkim rozegraniu jeden z zawodników gości groźnie strzelił z kilkunastu metrów, ale nasz bramkarz znów skutecznie interweniował.

„Jasiołka” odpowiedziała w 80 minucie akcją, po której na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Sławek Grzesiak, lecz bramkarz przyjezdnych nie dał się zaskoczyć.

Po 120 sekundach zawodnicy Odrzykonia wykonywali rzut wolny z 18 metrów, ale jeden z nich zmarnował dobrą okazję posyłając futbolówkę wysoko nad poprzeczką.

W 85 minucie „Jasiołka” wyprowadziła szybką kontrę i zadała decydujący cios, Dawid Stanisz przechwycił piłkę i po pięknej indywidualnej akcji wymanewrował kilku rywali, a następnie płaskim uderzeniem z kilku metrów w długi róg ustalił wynik spotkania.

Po chwili goście mogli jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki, lecz jeden z nich przegrał pojedynek sam na sam z kapitalnie dysponowanym tego dnia Adrianem Farbańcem i wynik nie uległ zmianie.

„Jasiołka” odniosła piękne zwycięstwo po kolejnym w ostatnim czasie świetnym meczu.

Nasza drużyna grała bardzo dobrze w obronie, oraz konsekwentnie i skutecznie w ataku, co pozwoliło nam panować nad wydarzeniami boiskowymi i zainkasować pewnie zdobyte 3 punkty.

Na miano zawodnika meczu zasłużyli grający dobre spotkanie Adrian Farbaniec i Sławomir Farbaniec.

Skład: Adrian Farbaniec – Sebastian Farbaniec, Jerzy Biłas, Tomasz Futyma, Dariusz Kosior – Dawid Stanisz, Hubert Patlewicz, Sławomir Farbaniec, (52’ Sławomir Bogacz), Sebastian Pondo, (74’ Konrad Wołtosz) – Rafał Puchalik, (65’ Sławomir Grzesiak), Jacek Kostycz, (85’ Jerzy Łątka).

Autor: Jarni Jasiołka