Wymęczony remis. Orzeł znów "się postawił".

LKS "Orzeł" Milcza 1:1 LKS "Jasiołka Inwentech" Jaśliska (1:0)

Bramka: Jerzy Biłas

więcej w rozwinięciu

Wstydliwy remis!!!

W niedzielę 15 czerwca 2014 roku o godzinie 13:00 na stadionie w Milczy „Jasiołka Inwentech” Jaśliska rozegrała mecz 25 kolejki rozgrywek o mistrzostwo B klasy grupy II.

Przeciwnikiem naszej drużyny była ekipa miejscowego „Orła” Milcza, zajmująca przed tym meczem ostatnie miejsce w tabeli naszej grupy.

Starcie „Orła” z „Jasiołką” tradycyjnie już zapowiadało się na ciężkie spotkanie, a późniejsze wydarzenia boiskowe potwierdziły te przewidywania.

Mecz od pierwszych sekund trzymał widzów w napięciu, gospodarze zaraz po rozpoczęciu gry stworzyli sobie doskonałą okazję do objęcia prowadzenia, po ładnej wymianie piłki jeden z miejscowych napastników wpadł w pole karne, gdzie był faulowany przez naszego defensora, a następnie jeden z rywali po strzale z „jedenastki” w lewy róg nie zdołał pokonać kapitalnie interweniującego Adriana Farbańca.

Po tej sytuacji przez kolejny kwadrans gra toczyła się głównie w środku boiska, a żadna z drużyn nie była wstanie poważnie zagrozić bramce rywali.

W 16 minucie znakomitą okazję do wyrównania miała „Jasiołka”, ale po szybkim kontrataku Rafał Puchalik uderzył z 2 metrów w poprzeczkę bramki gospodarzy.

Po 60 sekundach szczęścia strzałem zza pola karnego próbował Dawid Stanisz, lecz piłka poszybowała nad poprzeczką.

W 20 minucie zawodnicy Milczy wyprowadzili szybki kontratak i wyszli na prowadzenie, jeden z rywali po ładnej indywidualnej akcji ograł naszych dwóch defensorów i znalazł się w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem, którego minął zwodem, a następnie pewnym strzałem umieścił piłkę w pustej bramce otwierając wynik spotkania.

Po 120 sekundach mógł być już remis, po szybkiej składnej akcji naszej drużyny Dawid Stanisz zagrał świetną piłkę w pole karne do Sławka Bogacza, ale nasz napastnik zmarnował dobrą okazję uderzając z 6 metrów głową obok bramki rywali.

Po kilku minutach nasza drużyna przeprowadziła akcję, po której groźnie z kilkunastu metrów strzelał Sławek Bogacz, lecz posłał futbolówkę nad poprzeczką bramki Milczy.

Gospodarze odpowiedzieli w 35 minucie kontrą, po której jeden z ich zawodników pięknie uderzył z 40 metrów, ale kapitalnie interweniujący Adrian Farbaniec zdołał przerzucić piłkę nad poprzeczką.

W 42 minucie „Jasiołka” przeprowadziła szybką składną akcję, po której futbolówkę 5 metrów przed bramką rywali otrzymał Jacek Kostycz, lecz po jego strzale goalkeeper miejscowych zdołał wybić piłkę na róg.

Pierwszą połowę zakończyła nasza drużyna kontrą z 45 minuty, po której groźnie z pola karnego uderzył Dawid Stanisz, ale piłka przeleciała obok bramki gospodarzy.

Drugą część gry lepiej rozpoczęła „Jasiołka”, która już w 51 minucie wyprowadziła kontrę, po której na strzał z 30 metrów zdecydował się Marcin Łątka, lecz bramkarz Milczy nie dał się zaskoczyć.

Gospodarze odpowiedzieli w 57 minucie akcją, po której jeden z ich zawodników mocno uderzył zza linii pola karnego, ale futbolówka poszybowała nad naszą bramką.

Po chwili zawodnicy z Milczy znów próbowali szczęścia strzałem zza pola karnego, lecz jeden z nich posłał piłkę obok naszej bramki.

W 68 minucie „Jasiołka” wyprowadziła kontrę, po której zdobyła gola, po wrzutce Dawida Stanisza w pole karne i złym wybiciu jednego z rywali ponownie piłkę w pole karne zagrał Marcin Łątka, a zamykający akcję Jerzyk Biłas w dużym zamieszaniu uderzeniem głową z kilku metrów umieścił ją w siatce dając nam remis.

W 76 minucie nasza drużyna chciała pójść za ciosem, ale po szybkim rozegraniu Dawid Stanisz strzelił z kilkunastu metrów posyłając futbolówkę nad bramką rywali.

Po kilku minutach gospodarze próbowali odpowiedzieć po wykonywanym przez siebie rzucie wolnym, lecz jeden z ich zawodników uderzył z 30 metrów obok bramki Adriana Farbańca.

W 88 minucie nasza drużyna miała jeszcze niezłą okazję do zdobycia zwycięskiej bramki, ale po strzale Sławka Bogacza z pola karnego bramkarz miejscowych odbił piłkę, a dobitka Konrada Wołtosza poszybowała obok bramki i wynik nie uległ już zmianie.

„Jasiołka” rozegrała jedno z najgorszych spotkań w tym sezonie, graliśmy niepewnie w obronie i bardzo słabo i chaotycznie w ataku, co powodowało dużą ilość strat i brak płynności w operowaniu piłką.

Nasza drużyna na tle rywala zajmującego ostatnią lokatę w tabeli i grającego w tym meczu przez cały czas w dziesięciu wypadła bardzo blado.

Na miano zawodnika meczu w naszej drużynie zasłużył grający świetne spotkanie Adrian Farbaniec.

Skład: Adrian Farbaniec – Marcin Łątka, Jerzy Biłas, Sebastian Farbaniec, Dariusz Kosior – Dawid Stanisz, Jacek Kostycz, Sebastian Pondo, Rafał Puchalik – Sławomir Bogacz, Sławomir Grzesiak ( 55’ Konrad Wołtosz ).

Autor: Jarni Jasiołka