Aktualności

Lanie na starcie sezonu.!!!

• autor: Witcher8, 2014-08-06 18:23

Relacja w rozwinięciu!!!

W niedzielę 10 sierpnia 2014 roku o godzinie 13:00 na stadionie w Jaśliskach „Jasiołka Inwentech Jaśliska” zainaugurowała zmagania na b klasowym froncie w sezonie rozgrywkowym 2014-2015.

W pierwszym spotkaniu nowego sezonu przeciwnikiem naszej drużyny była ekipa „JKS Jasionów”.

Starcie „Jasiołki” z „JKS” tradycyjnie już zapowiadało się na niezwykle ciężkie spotkanie, a późniejsze wydarzenia boiskowe potwierdziły te przewidywania.

Pierwsza bramce rywali po akcji z 3 minuty zagroziła „Jasiołka”, ale po szybkim rozegraniu i strzale Wojtka Patlewicza z około 20 metrów pewnie interweniował bramkarz gości.

Zawodnicy z Jasionowa odpowiedzieli po 60 sekundach kontrą, po której objęli prowadzenie, jeden z zawodników gości mocno uderzył zza pola karnego interweniujący Adrian Farbaniec odbił piłkę na słupek, do odbitej futbolówki dopadł napastnik rywali i pewnym strzałem umieścił ją w naszej siatce.

Po chwili goście próbowali szczęścia uderzeniem z 30 metrów, lecz jeden z ich zawodników posłał piłkę nieznacznie obok naszej bramki.

W 10 minucie zawodnicy „JKS” powinni podwyższyć swoje prowadzenie, ale po strzale jednego z nich z około 20 metrów nasz bramkarz zdołał odbić piłkę przed siebie, a dobitka kolejnego z rywali poszybowała obok pustej bramki.

W 17 minucie nasza drużyna odpowiedziała akcją, po której groźnie głową z kilkunastu metrów uderzył Sławek Bogacz, lecz bramkarz przyjezdnych był na posterunku.

Po chwili znów gorąco było pod bramką gości po szybkim kontrataku ostrą piłkę w pole karne wrzucił Sebastian Pondo, a zamykający akcję Kuba Świnicki pięknie uderzył głową, lecz kapitalnie interweniujący bramkarz rywali sparował futbolówkę na poprzeczkę.

W 24 minucie zawodnicy z Jasionowa wykonali swój popisowy numer i podwyższyli prowadzenie, jeden z rywali wrzucił z autu mocną piłkę w nasze pole karne, wychodzącego z bramki Adriana Farbańca uprzedził zamykający akcję napastnik gości i strzałem głową umieścił futbolówkę w naszej siatce.

Nasza drużyna odpowiedziała po 120 sekundach akcją, po której szczęścia uderzeniem zza pola karnego próbował Sebastian Pondo, ale posłał futbolówkę obok bramki.

W 32 minucie po szybkim kontrataku „Jasiołki” mocno z 18 metrów strzelał Kuba Świnicki, lecz bramkarz gości nie dał się zaskoczyć.

W 35 minucie rywale wykonywali rzut wolny z około 30 metrów, ale po potężnym uderzeniu jednego z nich dobrze interweniujący Adrian Farbaniec zdołał odbić piłkę.

Po 120 sekundach nasza drużyna wyprowadziła kontrę, po której ładnie z 25 metrów strzelał Sebastian Pondo, lecz skutecznie interweniował goalkeeper z Jasionowa.

Po kilkunastu sekundach szczęścia uderzeniem zza pola karnego próbował Marcin Łątka, ale posłał futbolówkę nieznacznie obok bramki i wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

Drugą część gry lepiej rozpoczęła „Jasiołka”, która już po akcji z 48 minuty zagroziła bramce gości, lecz Rafał Puchalik zmarnował niezłą okazję strzelając z kilkunastu metrów z ostrego kąta nad bramką rywali.

Po 120 sekundach po stracie naszej drużyny w środku pola zawodnicy „JKS” wyprowadzili zabójczą kontrę, po której jeden z nich wykorzystał sytuację sam na sam posyłając piłkę w długi róg bramki Adriana Farbańca i podwyższając tym samym prowadzenie swojej drużyny.

W 52 minucie szczęścia uderzeniem z narożnika pola karnego próbował wprowadzony w przerwie Konrad Wołtosz, lecz po jego strzale futbolówka poszybowała nieznacznie nad bramką.

W 55 minucie po szybkim kontrataku gości Marcin Łątka niepotrzebnie faulował w polu karnym jednego z ich napastników, a następnie do piłki ustawionej na „wapnie” podszedł jeden z rywali i pewnym strzałem w środek bramki pokonał Sławka Bogacza.

Po kilku minutach nasza drużyna wykonywała rzut wolny do futbolówki ustawionej około 30 metrów od bramki podszedł Sebastian Pondo i mocno uderzył, lecz dobrze dysponowany bramkarz przyjezdnych nie dał się zaskoczyć.

W 65 minucie goście wyprowadzili kontrę, po której jeden z nich próbował szczęścia strzałem zza pola karnego, ale posłał piłkę obok naszej bramki.

W 80 minucie zawodnicy „JKS” przeprowadzili kontratak, po którym jeden z rywali groźnie uderzył z kilkunastu metrów z ostrego kąta, zmierzającą do bramki piłkę wybił Konrad Wołtosz, futbolówka odbiła się od słupka i wyszła w pole, do odbitej piłki dopadł jeden z rywali i dograł ją do swego partnera, który pewnym strzałem z kilku metrów zdobył piątą bramkę dla ekipy Jasionowa.

Po 120 sekundach „Jasiołka” odpowiedziała akcją, po której z kilkunastu metrów groźnie strzelał Kuba Świnicki, ale pewnie interweniował goalkeeper gości.

W 85 minucie bliski zdobycia honorowej bramki dla naszej drużyny był Sebastian Pondo, lecz po jego pięknym uderzeniu z około 35 metrów futbolówka odbiła się od poprzeczki, a następnie od murawy i nie wpadła do siatki.

Zawodnicy z Jasionowa po 120 sekundach przeprowadzili kontratak, po którym jeden z nich próbował zaskoczyć naszego bramkarza strzałem z kilkunastu metrów, ale skutecznie interweniujący Sławek Bogacz zdołał wybić futbolówkę na róg i wynik nie uległ już zmianie.

„Jasiołka” przegrała mecz, w którym była wyraźnie słabsza od rywali z Jasionowa, nawiązaliśmy wyrównaną walkę z przeciwnikiem jedynie w pierwszej części spotkania.

Nasza drużyna grała słabo i niepewnie w defensywie, czego przykładem jest bramka stracona po wrzucie z autu.

Natomiast nasza gra w ataku raziła nieskutecznością.

Na miano zawodnika meczu w naszej drużynie zasłużył grający bardzo dobre spotkanie Sebastian Pondo.

Skład: Adrian Farbaniec, (46’ Konrad Wołtosz) – Marcin Łątka, Jerzy Biłas, (70’ Sławomir Grzesiak), Tomasz Futyma, Sebastian Farbaniec, (46’ Dariusz Kosior) – Rafał Puchalik, Sławomir Farbaniec, Wojciech Patlewicz, (60’ Damian Kurdyła), Sebastian Pondo – Sławomir Bogacz, Jakub Świnicki.

Autor: Jarni Jasiołka