Liga w sieci

WYPOŻYCZALNIA LKS

Statystyki drużyny

Losowa galeria

LKS "Jasiołka Inwentech" Jaśliska 1:1 (0:0) LKS "San" Nozdrzec autor: Jan Grzywacz

więcej w rozwinięciu...

W niedzielę 24 sierpnia 2014 roku o godzinie 13:00 na stadionie w Żeglcach „Jasiołka Inwentech Jaśliska” rozegrała mecz 4 kolejki rozgrywek o mistrzostwo b klasy grupy II.

Przeciwnikiem naszej drużyny była ekipa miejscowych „Błękitnych Żeglce”.

Starcie „Błękitnych” z „Jasiołką” po 4 letniej przerwie zapowiadało się na niezwykle interesujące spotkanie, a późniejsze wydarzenia boiskowe potwierdziły te przewidywania.

Pierwsza bramce gospodarzy zagroziła „Jasiołka”, w 4 minucie po szybkim kontrataku naszej drużyny mocno z około 30 metrów uderzył Sebastian Pondo, po jego strzale piłka trafiła w słupek i wyszła w pole, gospodarze próbowali wyjść z kontrą, lecz jeden z ich zawodników faulował bez piłki w polu karnym Sławka Bogacza i sędzia wskazał na „wapno”, do futbolówki ustawionej 11 metrów od bramki podszedł Sławek Farbaniec i pewnym strzałem w prawy róg dał nam prowadzenie.

Po kilku minutach znów było niebezpiecznie pod bramką Żeglec, Rafał Puchalik ostro wrzucił piłkę z rzutu rożnego, a interweniujący obrońca gospodarzy posłał futbolówkę nieznacznie nad poprzeczką własnej bramki.

W 22 minucie „Jasiołka” wyprowadziła kontrę, po której z kilkunastu metrów uderzył Sebastian Pondo interweniujący bramkarz miejscowych zdołał odbić piłkę, do której dopadł Sławek Bogacz i z kilku metrów trafił nią w słupek bramki rywali.

Po chwili szczęścia strzałem z 18 metrów próbował Rafał Puchalik, ale bramkarz Żeglec był na posterunku.

W 28 minucie gospodarze wyprowadzili szybki kontratak, po którym jeden z ich zawodników wrzucił piłkę z bocznego sektora boiska i po fatalnym błędzie naszego bramkarza, który dał się przelobować zdobył niespodziewanie wyrównującą bramkę dla swojej drużyny.

W 32 minucie po szybkiej składnej akcji naszej drużyny precyzyjnym lobem z kilkunastu metrów piłkę do bramki posłał Rafał Puchalik, ale zmierzającą do siatki futbolówkę niepotrzebnie głową uderzył jeszcze Sławek Bogacz i sędzia nie uznał gola sygnalizując spalonego.

Po 120 sekundach na strzał z 25 metrów zdecydował się aktywny w pierwszej części gry Sebastian Pondo, lecz piłka poszybowała obok bramki.

Gospodarze odpowiedzieli groźną kontrą z 42 minuty, po której jeden z nich mocno uderzył z linii pola karnego nieznacznie przenosząc piłkę nad naszą bramką.

Pierwszą połowę zakończyli rywale z Żeglec rzutem wolnym, po którym nasi zawodnicy zbyt krótko wybili piłkę i jeden z miejscowych napastników mocno strzelił zza pola karnego posyłając futbolówkę nad bramką.

Drugą część gry lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w 50 minucie przeprowadzili akcję, po której po strzale jednego z rywali z bliskiej odległości ofiarnie interweniujący Tomek Futyma wybił z linii bramkowej zmierzającą do siatki piłkę.

„Jasiołka” odpowiedziała po 120 sekundach kontrą, po której Sławek Farbaniec ładnie uderzył z narożnika pola karnego trafiając w boczną siatkę bramki miejscowych.

W 62 minucie nasza drużyna powinna znów prowadzić, ale po szybkiej składnej akcji Kuba Szczurek zmarnował doskonałą sytuację strzelając z metra nad bramką rywali.

Zawodnicy Żeglec odpowiedzieli po kilku minutach kontrą, po której jeden z nich uderzył z 8 metrów, lecz nasz bramkarz zdołał odbić piłkę.

W 76 minucie po szybko rozegranej akcji naszej drużyny ładnie z 12 metrów strzelał Kuba Świnicki, ale goalkeeper rywali nie dał się zaskoczyć.

Po 120 sekundach gospodarze odpowiedzieli szybkim kontratakiem, po którym jeden z ich zawodników mocno uderzył z 7 metrów, lecz kapitalnie interweniujący Adrian Farbaniec wybił piłkę na róg, po którym nasi defensorzy nie upilnowali napastnika rywali, który ładnym strzałem głową dał swojej drużynie prowadzenie.

„Jasiołka” próbowała jeszcze wyrównać po akcji z 88 minuty, ale po mocnym uderzeniu Patryka Łątki z pola karnego obrońca gospodarzy zdołał wybić piłkę głową na róg i wynik nie uległ już zmianie.

„Jasiołka” przegrała mecz, w którym zwłaszcza w pierwszej połowie była drużyną lepszą, do naszej porażki przyczyniły się katastrofalne błędy w obronie, oraz brak cwaniactwa boiskowego.

Natomiast nasza skuteczność w ataku była bardzo słaba i pozostawiała wiele do życzenia.

Miejmy nadzieję, że w kolejnym meczu nasza gra będzie wyglądać lepiej i uda nam się zainkasować pierwsze w tym sezonie 3 punkty.

Na miano zawodnika meczu w naszej drużynie zasłużył grający bardzo dobre spotkanie Sebastian Farbaniec.

Skład: Adrian Farbaniec – Patryk Łątka, Jerzy Biłas, Tomasz Futyma, Sebastian Farbaniec, (46’ Dariusz Kosior) – Dawid Stanisz, Jacek Kostycz, Sławomir Farbaniec, (58’ Jakub Szczurek), Sebastian Pondo – Sławomir Bogacz, (52’ Jakub Świnicki), Rafał Puchalik, (66’ Damian Kurdyła).

Autor: Jarni Jasiołka