statystyki szczegółowe

Aktualności

Hattrick Rafała i Jabłonica bez punktów została.!!!

• autor: Witcher8, 2014-09-04 13:29

W niedzielę 31 sierpnia 2014 roku o godzinie 16:00 na stadionie w Jaśliskach „Jasiołka Inwentech Jaśliska” rozegrała mecz 5 kolejki rozgrywek o mistrzostwo b klasy grupy II.

więcej w rozwinięciu...

Przeciwnikiem naszej drużyny była ekipa „Cisy Jabłonica Polska”, zajmująca przed niedzielnym meczem 3 lokatę w tabeli naszej grupy.

Starcie „Jasiołki” z „Cisami” zapowiadało się na niezwykle ciężkie i interesujące spotkanie i nie zawiodło oczekiwań licznie zgromadzonych widzów.

Od pierwszych sekund meczu do zdecydowanych ataków ruszyła „Jasiołka”, która już w 2 minucie zagroziła bramce gości po rzucie wolnym, po którym Patryk Łątka ostro wrzucił piłkę w pole karne, a zamykający akcję Rafał Puchalik po zamieszaniu skierował ją w stronę bramki, lecz goalkeeper rywali nie dał się zaskoczyć.

W 7 minucie było już jednak 1-0 dla naszej drużyny Dawid Stanisz uciekł prawym skrzydłem i precyzyjnie wrzucił piłkę na głowę zamykającego akcję Rafała Puchalika, który mocnym strzałem po rękach bramkarza dał nam prowadzenie.

Po 120 sekundach „Jasiołka” wyprowadziła kolejną zabójczą kontrę i podwyższyła rezultat, Damian Kurdyła zagrał świetną prostopadłą piłkę do wychodzącego na pozycję Rafała Puchalika, a nasz napastnik w sytuacji sam na sam lobował bramkarza rywali, który jednak zdołał odbić piłkę, lecz dobitka naszego zawodnika była już skuteczna i futbolówka po raz drugi po jego strzale wpadła do bramki przyjezdnych.

W 18 minucie po szybkim kontrataku naszej drużyny szczęścia uderzeniem z kilkunastu metrów z ostrego kąta próbował Kuba Świnicki, ale bramkarz Jabłonicy był na posterunku.

W 23 minucie po raz pierwszy w tym meczu było gorąco pod naszą bramką, gdy po szybkim kontrataku gości jeden z ich zawodników mocno strzelił z 8 metrów posyłając piłkę nieznacznie obok bramki.

Po 120 sekundach „Jasiołka” zadała kolejny cios, Patryk Łątka ładnie podłączył się do akcji ofensywnej naszej drużyny, a następnie mocno wrzucił piłkę przed bramkę do zamykającego akcję Rafała Puchalika, a nasz zawodnik precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce zdobywając trzeciego gola dla naszej drużyny i kompletując tym samym klasycznego hattricka.

W 27 minucie zawodnicy z Jabłonicy wyprowadzili groźną kontrę, po której mogli zdobyć gola, ale jeden z nich zmarnował dogodną okazję strzelając z 8 metrów wysoko nad poprzeczką naszej bramki.

W 35 minucie nasza drużyna wykonywała rzut wolny z 17 metrów, lecz Rafał Puchalik zmarnował dobrą okazję trafiając piłką w mur rywali.

W 44 minucie po szybkim kontrataku goście powinni zdobyć gola, ale jeden z ich zawodników przegrał pojedynek sam na sam z kapitalnie interweniującym Adrianem Farbańcem.

Po 60 sekundach zawodnicy „Cisów” wykonywali rzut wolny z dużej odległości i niespodziewanie zdobyli gola do szatni, jeden z nich mocno wrzucił piłkę w nasze pole bramkowe, nasz bramkarz i obrońcy nie sięgnęli piłki z błędu naszej defensywy skorzystał napastnik rywali i z bliska umieścił futbolówkę w naszej siatce ustalając wynik do przerwy.

Drugą część gry znacznie lepiej rozpoczęli goście, którzy już w 52 minucie wykonywali rzut wolny, po którym jeden z ich zawodników groźnie uderzył z około 25 metrów, ale nasz bramkarz skutecznie interweniował.

W 60 minucie zawodnicy „Cisów” wykonywali rzut rożny i po kolejnym błędzie naszej defensywy zdobyli kontaktowego gola, jeden z rywali ostro wrzucił piłkę na piąty metr zblokowany Adrian Farbaniec nie zdołał sięgnąć piłki, w zamieszaniu napastnik gości oddał strzał na bramkę, po drodze futbolówka odbiła się jeszcze od Kuby Szczurka i wpadła do siatki.

W 69 minucie goście wyprowadzili kontratak, po którym po kolejnym błędzie naszego bramkarza wykonywali rzut wolny pośredni z 5 metrów, jeden z ich zawodników wycofał piłkę, a inny z rywali mocno uderzył pod poprzeczkę, lecz Sławek Bogacz ofiarną interwencją wybił głową zmierzającą do bramki futbolówkę ratując naszą drużynę przed utratą gola.

Po okresie przewagi przyjezdnych „Jasiołka” w 73 minucie wyprowadziła pierwszą w drugiej połowie kontrę i podwyższyła prowadzenie, Rafał Puchalik zagrał idealną piłkę do wybiegającego na pozycję Damiana Kurdyły, a nasz zawodnik wykorzystał sytuację sam na sam precyzyjnym strzałem w długi róg lokując futbolówkę w bramce rywali.

Po kilku minutach nasza drużyna próbowała pójść za ciosem, lecz po szybkiej składnej akcji i wślizgu Rafała Puchalika zmierzającą w długi róg piłkę złapał bramkarz przyjezdnych.

W 86 minucie znów groźnie było w naszym polu karnym, ale po mocnym strzale jednego z rywali z pola karnego piłka poszybowała nad poprzeczką.

Po 120 sekundach szczęścia uderzeniem z pola karnego z ostrego kąta próbował Rafał Puchalik, lecz posłał piłkę obok długiego słupka bramki gości.

W ostatniej minucie spotkania piątego gola dla naszej drużyny mógł jeszcze zdobyć Damian Kurdyła, ale zmarnował sytuację sam na sam strzelając w boczną siatkę i wynik nie uległ już zmianie.

„Jasiołka” odniosła pierwsze w tym sezonie cenne zwycięstwo, nasza drużyna zwłaszcza w pierwszej części spotkania grała z dużym rozmachem i dominowała na boisku.

Martwi to, że w drugiej części gry oddaliśmy inicjatywę na boisku i zbyt głęboko się broniliśmy, popełniając wiele katastrofalnych błędów w obronie, po których traciliśmy łatwe bramki.

Natomiast optymizmem napawa gra w ataku, miejmy nadzieję, że w kolejnych spotkaniach, zarówno defensywna, jak i ofensywna gra naszej drużyny będzie wyglądać dobrze, co pozwoli nam odnosić kolejne zwycięstwa.

Na miano zawodnika meczu zasłużył grający kapitalne spotkanie zdobywca trzech bramek Rafał Puchalik.

Skład: Adrian Farbaniec – Jakub Szczurek, Jerzy Biłas, Sławomir Farbaniec, Patryk Łątka – Dawid Stanisz, (9’ Sławomir Grzesiak 65’ Dariusz Kosior), Jacek Kostycz, Damian Kurdyła, Zbigniew Bolek, (46’ Sebastian Pondo) – Rafał Puchalik, Jakub Świnicki, (60’ Sławomir Bogacz).

Autor: Jarni Jasiołka