• autor: Witcher8, 2015-05-01 19:30

LKS "Jasiołka Inwentech" Jaśliska 0:1 "Błękitni" Żeglce

więcej w rozwinięciu

Bolesna porażka z „Błękitnymi” Żeglce!!

W niedzielę 26 kwietnia 2015 roku o godzinie 13:00 na stadionie w Jaśliskach „Jasiołka Inwentech” Jaśliska rozegrała mecz 17 kolejki rozgrywek o mistrzostwo b klasy grupy II.

Przeciwnikiem naszej drużyny była ekipa „Błękitnych” Żeglce, której ulegliśmy w jesiennym meczu wyjazdowym 2-1.

Starcie „Jasiołki” z „Błękitnymi” miało niezwykle ważne znaczenie dla układu dolnej połówki tabeli i zapowiadało się na interesujące i ciężkie spotkanie, lecz jak się później okazało stało na bardzo niskim poziomie i zupełnie zawiodło zgromadzonych widzów.

Pierwsza bramce rywali po kontrataku z 12 minuty zagroziła „Jasiołka”, lecz Rafał Puchalik zamiast zagrywać do lepiej ustawionych w polu karnym partnerów zdecydował się na strzał z 7 metrów, po którym skuteczną interwencją popisał się bramkarz gości.

W 24 minucie przyjezdni odpowiedzieli po wykonywanym przez siebie rzucie wolnym, ale jeden z ich zawodników uderzył z 30 metrów wysoko nad poprzeczką naszej bramki.

Po 120 sekundach goście przeprowadzili jedyną w całym meczu groźną akcję i zdobyli gola, w zamieszaniu podbramkowym pierwszy strzał zdołał jeszcze zblokować Sławek Farbaniec, lecz do odbitej piłki ponownie dopadł napastnik rywali i uderzeniem z 7 metrów w długi róg nie dał szans Hubertowi Patlewiczowi.

W 35 minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Wojtek Patlewicz, ale słabo uderzona piłka nie sprawiła kłopotu bramkarzowi przyjezdnych.

Drugą część meczu nieco lepiej rozpoczęła „Jasiołka”, która w 53 minucie przeprowadziła akcję, po której z 8 metrów strzelał Rafał Puchalik, lecz goalkeeper gości nie dał się zaskoczyć.

W 62 minucie szczęścia uderzeniem z około 30 metrów próbował Kuba Świnnicki, ale bramkarz rywali ponownie był na posterunku.

Po chwili w 68 minucie bliski szczęścia był debiutujący w naszej drużynie Rafał Madej, lecz po przyjęciu sobie piłki na klatkę i jego sytuacyjnym strzale z kilku metrów z pół obrotu ponownie świetnie interweniował bramkarz „Błękitnych”.

W 85 minucie nasza drużyna przeprowadziła jeszcze akcję, po której z kilkunastu metrów uderzał Konrad Kwolek, lecz posłał piłkę obok bramki i wynik nie uległ już zmianie.

„Jasiołka” przegrała mecz, którego przegrać nie miała prawa, zarówno zwycięzcy, jak i pokonani zaprezentowali się w tym spotkaniu niezwykle słabo.

Naszą grę defensywną w tym meczu można uznać za poprawną, natomiast w ataku zagraliśmy dramatycznie słabo zupełnie bez pomysłu i to był główny powód naszej porażki.

Jedynym pozytywem tego spotkania był debiut dobrze sobie radzącego po wejściu na boisko Rafała Madeja.

Miejmy nadzieję, że w kolejnych meczach zobaczymy ponownie to dobre zwycięskie oblicze naszej „Jasiołki”.

Skład: Hubert Patlewicz – Sławomir Farbaniec, Krzysztof Janocha, Jerzy Biłas, Sławomir Grzesiak – Damian Kurdyła, (46’ Rafał Madej), Wojciech Patlewicz, (46’ Jakub Świnnicki), Konrad Kwolek, Sebastian Pondo – Tomasz Weber, (82’ Mateusz Kuśnierz), Rafał Puchalik.

Autor: Jarni Jasiołka