LKS "Jasiołka Inwentech" Jaśliska 3 : 2 LKS Lubatowa

Bramki: 3x Rafał Puchalik

Relacja w rozwinięciu...

Wyszarpane zwycięstwo. "Jasiołka" mistrzem!!!

W sobotę 31 października 2015 roku o godzinie 13:00 na stadionie w Jaśliskach "Jasiołka Inwentech Jaśliska rozegrała mecz 13 kolejki rozgrywek o mistrzostwo b klasy grupy II.

Przeciwnikiem naszej drużyny była ekipa LKS Lubatowa, zajmująca 7 lokatę w tabeli naszej grupy.

Starcie "Jasiołki" z LKS Lubatowa zapowiadało się na niezwykle ciężkie i emocjonujące spotkanie, a późniejsze wydarzenia boiskowe w pełni potwierdziły te przewidywania.

Mecz nieco lepiej rozpoczęła "Jasiołka", która już w 3 minucie przeprowadziła akcję, po której mocnym uderzeniem z około 40 metrów popisał się Paweł Ginalski, lecz bramkarz rywali nie dał się zaskoczyć.

Goście odpowiedzieli w 8 minucie szybką kontrą, po której jeden z ich zawodników ładnie strzelał z narożnika pola karnego, ale piłka odbiła się od poprzeczki naszej bramki.

W 14 minucie znów gorąco było pod naszą bramką po kontrataku zawodników z Lubatowej, lecz po groźnym uderzeniu jednego z rywali z linii pola karnego skutecznie interweniował Hubert Patlewicz.

Po kilku minutach nasza drużyna przeprowadziła szybką składną akcję, po której na ładny strzał z około 30 metrów zdecydował się Rafał Madej, ale futbolówka poszybowała nieznacznie nad poprzeczką bramki przyjezdnych.

W 20 minucie było już jednak 1-0 dla "Jasiołki". Wojtek Patlewicz otrzymał dobre prostopadłe podanie w pole karne i uderzył z kilku metrów na bramkę. Goalkeeper gości odbił futbolówkę, ta wpadła pod nogi Tomka Webera, który w zamieszaniu trafił w defensora rywali. Do odbitej piłki dopadł Rafał Puchalik i strzałem z najbliższej odległości umieścił ją w siatce dając naszej drużynie prowadzenie.

Goście odpowiedzieli po 60 sekundach szybkim kontratakiem, po którym jeden z ich zawodników mocnym plasowanym uderzeniem z linii pola karnego w długi róg nie dał szans naszemu bramkarzowi i na tablicy wyników był już remis.

Po chwili zawodnicy z Lubatowej mogli pójść za ciosem, ale po kolejnej składnej akcji ich drużyny jeden z napastników gości trafił z 5 metrów w słupek naszej bramki, po odbiciu od którego szczęśliwie interweniujący Hubert Patlewicz wybił piłkę na róg.

W 30 minucie po kontrataku naszej drużyny i ostrej wrzutce Rafała Madeja interweniujący defensor rywali był o krok od pokonania własnego bramkarza, lecz po jego niefortunnym wybiciu futbolówka poszybowała nieznacznie obok słupka bramki przyjezdnych.

Po chwili po rzucie rożnym i zgraniu Tomka Webera ponownie bliski szczęścia był Rafał Madej, lecz po jego strzale z kilku metrów i rykoszecie od jednego z zawodników Lubatowej piłka wyszła na róg.

W 42 minucie goście mieli znakomitą okazję do objęcia prowadzenia, ale jeden z ich zawodników w sytuacji sam na sam z Hubertem Patlewiczem zamiast strzelać zdecydował się na podanie, które ofiarnym wślizgiem przeciął Sławek Farbaniec i futbolówka szczęśliwie wpadła w rękawice naszego bramkarza.

Po 120 sekundach "Jasiołka" odpowiedziała kontrą, po której mocno zza linii pola karnego uderzał Paweł Ginalski, lecz piłka poszybowała minimalnie nad poprzeczką bramki rywali i wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

Drugą część gry lepiej rozpoczęła nasza drużyna, która już w 51 minucie wywalczyła rzut wolny, do piłki ustawionej 25 metrów od bramki podszedł Paweł Ginalski, ale po jego groźnym strzale futbolówka poszybowała nieznacznie obok słupka bramki przyjezdnych.

W 62 minucie na kapitalny rajd skrzydłem zdecydował się Paweł Ginalski i po minięciu kilku rywali z około 10 metrów uderzył na bramkę, goalkeeper gości odbił piłkę, do której ponownie dopadł Paweł Ginalski i idealnie odegrał ją do zamykającego akcję Rafała Puchalika, a nasz napastnik pewnym strzałem z kilku metrów umieścił futbolówkę w siatce dając nam ponowne prowadzenie.

Po 120 sekundach na tablicy wyników było już 3-1 dla "Jasiołki", Wojtek Patlewicz zagrał świetną prostopadłą piłkę do wychodzącego na pozycję Rafała Puchalika, a nasz snajper pięknym mierzonym uderzeniem z 14 metrów w długi róg nie dał żadnych szans bramkarzowi rywali.

Goście odpowiedzieli w 68 minucie po rzucie wolnym, po którym jeden z ich zawodników oddał groźny strzał z 25 metrów, ale dobrze interweniujący Hubert Patlewicz wybił piłkę na róg.

Po kilku minutach zawodnicy z Lubatowej przeprowadzili akcję, po której przypadkowo piłkę ręką w polu karnym zagrał Wojtek Patlewicz. Do futbolówki ustawionej na "wapnie" podszedł goalkeeper rywali i mocnym uderzeniem w lewy róg pokonał naszego bramkarza.

Nasza drużyna odpowiedziała w 82 minucie kontrą, po której na strzał z dystansu zdecydował się Jacek Kostycz, lecz piłka poszybowała obok bramki przyjezdnych.

Goście próbowali jeszcze wyrównać po akcji z 88 minuty, ale jeden z nich mocnym uderzeniem z linii pola karnego posłał futbolówkę wysoko nad poprzeczką naszej bramki i wynik spotkania nie uległ już zmianie.

"Jasiołka" odniosła cenne, lecz ciężko wywalczone zwycięstwo nad ekipą LKS Lubatowa.

Nasi rywale zwłaszcza w pierwszej części gry sprawiali nam wiele kłopotów.

Po przerwie jednak nasza drużyna poprawiła grę w defensywie i wykazała się zabójczą skutecznością w ataku, co pozwoliło nam zainkasować kolejne 3 punkty i cieszyć się z mistrzostwa jesieni.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za walkę i zaangażowanie podczas zakończonej rundy jesiennej i gratulujemy zdobytej pozycji lidera rozgrywek.

Na miano zawodnika meczu zasłużył grający świetne zawody zdobywca trzech bramek Rafał Puchalik.

Skład: Hubert Patlewicz - Konrad Kwolek, Sławomir Farbaniec, Krzysztof Janocha, Sebastian Pondo - Rafał Madej, (90' Marcin Łątka), Wojciech Patlewicz, Paweł Ginalski, Damian Kurdyła, (55' Jacek Kostycz) - Tomasz Weber, (73' Jerzy Biłas), Rafał Puchalik.

Autor: Jarni Jasiołka

• Komentarzy [40]
  • czytano: [1460]

autor: ~kibic 2015-11-02 22:44:44

avatar co to za Groszek_13 ? :D

autor: ~4FanJasiołki 2015-11-06 14:33:41

avatar Hat-trick Rafała w ostatnim meczu jesieni z Lubatową najlepiej świadczy o tym, że król może być tylko jeden. W ubiegłym sezonie strzelając 20 goli, zdobył koronę króla strzelców B klasy. W tej rundzie osiągnął już ten sam wynik, w 11-tu meczach. Krótko mówiąc, nasze żądło z regularnością szwajcarskiego zegarka, trafia do siatki rywali. BRAAAAWOOO RAAAFAAAŁ !!!

10 goli - Kiełbasa G. - Nozdrzec
9 goli - Kania T. (Lubatowa) , Smoleń M. (Jasionów).
8 goli - Knap H. (Lubatówka) , Pasterkiewicz P.(Kombornia) , Wilk A. (Świerzowa).
7 goli - Aszklar M. (Lubatówka) , Drewniak W. (Wesoła) , Słowik P. (Dobieszyn) , Szmyd R. (Kombornia).
6 goli - GINALSKI PAWEŁ (JAŚLISKA) , PATLEWICZ WOJCIECH (JAŚLISKA) , Kuliga P. (Jasionka) , Zygmunt M. (Lubatowa) , Pisula R. (Świerzowa) , Smoleń K. (Trześniów) , Dyrak W. (Wesoła).

autor: ~anonim 2015-11-08 19:41:41

avatar Jeśli uda się zatrzymać w naszym zespole Rafała to myślę że spokojnie przekroczy granice 40 bramek w sezonie to było by coś niesamowitego. Myślę że jest też duża szansa na to ze Rafał juz zdobył koronę króla szczelców

autor: ~kibic 2015-11-08 21:44:56

avatar A gdzie niby ma isc ? Rafal i skad ta informacja.

autor: ~Anonim 2015-11-09 23:19:30

avatar Do Lubatówki ma iść

autor: ~kibic 2015-11-10 06:43:38

avatar To chyba jakis zart albo jestes z lubatowki.

autor: ~4FanJasiołki 2015-11-10 09:20:13

avatar Kilka zdań o jednym ze współautorów sukcesu JASIOŁKI , jakim jest przewodnictwo w tabeli B klasy .
PAWEŁ GINALSKI - zdobywca 6 bramek i autor 10 asyst , jest motorem napędowym zespołu . Jego indywidualne akcje , wielokrotnie przesądzały o losach spotkania a niezliczona liczba strzałów i podań , otwierała drogę do bramki swoim partnerom . Paweł swoją kreatywną i widowiskową grą , przykuwa uwagę kibiców . Po prostu prawdziwy architekt drużyny . SZACUN UZI .

autor: ~shaker 07 2015-11-10 11:02:25

avatar Lubatówka może mieć Rafała, ale skarpety, po tym sezonie !

autor: ~kibic 2015-11-10 12:52:55

avatar dajcie spokój z Rafałem jest naszym zawodnikiem a co zrobi to tylko i wyłącznie jego wybór... reszta Chłopaków na 100 zostaje więc trzon nie ulegnie zmianie, popracujemy w zimie i na wiosne pełen gaz zresztą poprzednia runda pokazała jak mocni możemy być wiosną, proponuje też skończyć z indywidualnymi zachwytami... 4Fan powiedz mi co by było gdyby jeden z najlepszych bramkarzy ligi w osobie Huberta odpuścił choćby 1 mecz ? ja wiem co by było i wolę nie pisać więc podkreślam że mamy drużynę w której co mecz grę pociągnąć może ktoś inny bo każdego z Chłopaków na to stać i każdy dołożył ogromną cegłę do tego sukcesu !

autor: ~4FanJasiołki 2015-11-10 20:13:03

avatar Najlepiej asystujący zawodnicy B klasy
10 asyst - GINALSKI PAWEŁ - JAŚLISKA
8 asyst - Smoleń M. - Jasionów
7 asyst - Drewniak W. - Wesoła
6 asyst - Kijowski K. - Nozdrzec
PS Zgadzam się z kibicem że Hubert jest dobrym bramkarzem i jestem pełen uznania za zaangażowanie i wszystko co robi dla naszego klubu. A odpowiadając na twoje pytanie, co by było gdyby, odpowiem tak - mamy równie dobrego zmiennika na tej pozycji i oby na każdej pozycji był taki kłopot i rywalizacja i żeby trener miał problem z wyborem. Nie kwestionuję zasług ani wkładu żadnego z chłopaków, wręcz przeciwnie, chciałem każdemu z osobna podziękować za , ja to ująłeś, ogromną cegłę do tego sukcesu. Ograniczenie do 800 znaków w komentarzu sprawia że moje podziękowania będą zamieszczane na raty. Pozdrawiam.

autor: ~anonim 2015-11-10 20:44:34

avatar zmiennika na pozycji bramkarza? jakiego?

autor: ~10.11.2015 21:00 2015-11-10 20:59:05

avatar Z czym doA klasy ?,jasiołka straconych bramek...25 Lubatówka...13,Guzikówka...12,chcecie awansować z taką defensywą?,chyba że chcecie zaliczyć szybkie bum hahahahhahah

autor: ~shaker 07 2015-11-10 21:31:21

avatar A ja chciałem podziękować Władkowi za to że tak obiektywnie i profesjonalnie machał chorągiewką na ostatnim meczu z Lubatową. A mógł zachować się tak jak ten pajac egipski. Poprzedni wpis zapewne też jest z jego otoczenia.

autor: ~kibic 2015-11-11 02:01:53

avatar według zasad OZPN Krosno wchodzi ten kto ma najwięcej punktów a nie ten kto traci najmniej bramek... a lubatówke i guzikówke które fartem punkty nam urwały i które to sędziowie wspomagali zapraszamy na lekcję piłki nożnej na wiosnę do Jaślisk :) a co do bramek to gdyby nie 3 wpadki, 6 w wesołej, 4 w nozdrzcu i 4 ze świerzową to byłoby cąłkiem przyzwoicie ;)

autor: ~hools Jasiołka 2015-11-11 02:04:17

avatar a lubatówke dalej doopa boli że tylko i wyłącznie dzięki pomocnikowi na bocznej lini ugrali cudem punkt na swym egipskim obiekcie

autor: ~kibol 2015-11-11 04:32:06

avatar Swieta racja.

autor: ~4FanJasiołki 2015-11-11 21:36:32

avatar Piękny gol Wojtka Patlewicza w meczu z Kombornią, był tylko dodatkiem do udanej rundy jesiennej w której strzelił 6 bramek i miał 4 asysty. Zawsze zostawia dużo zdrowia na boisku, ambitny, waleczny, nieustępliwy. Często bierze dwóch , trzech przeciwników na siebie , nie pęka przed nikim . Czapki z głów przed Wojtkiem.
cdn.

autor: ~4FanJasiołki 2015-11-12 09:50:29

avatar KONRAD KWOLEK
Ofensywnie usposobiony prawy obrońca, jest kluczowym elementem naszej defensywy. Grał we wszystkich meczach rundy jesiennej w pełnym wymiarze czasowym . Dobrze spisuje się w destrukcji , równie często rusza z akcją do przodu . Szybki , pewny , nie traci piłek . Wnosi dużo spokoju w szeregi drużyny , widać ogranie tego zawodnika . BRAWO TY !!!

autor: ~Obserwator 2015-11-12 15:48:54

avatar Późno, bo późno, ale jest już relacja, 4Fan bardzo trafne charakterystyki naszych zawodników, dawaj dalej.

autor: ~4FanJasiołki 2015-11-12 21:58:14

avatar RAFAŁ MADEJ , jest odkryciem trenera SYLWESTRA SIKORSKIEGO . Ten perspektywiczny zawodnik młodego pokolenia od chwili debiutu 26 kwietnia z Żeglcami , jest podstawowym graczem JASIOŁKI . Jak na 16-sto latka , dysponuje dobrym przeglądem pola , dużo widzi na boisku a jego grę cechuje spokój . Słabsze warunki fizyczne nadrabia niezłą techniką użytkową . Młody Rafał , to prawdziwy piłkarski diament wymagający tylko oszlifowania i wierzę że pod okiem naszego trenera będzie w dalszym ciągu rozwijać talent piłkarski . Trzymam kciuki , powodzenia młody !!!

autor: ~4FanJasiołki 2015-11-13 12:10:37

avatar Lewa flanka obrony w ostatnich latach była piętą achillesową naszego zespołu , ale za sprawą SEBASTIANA PONDO to już historia . Dziadek , w tym roku udowodnił , że lewa strona boiska to jego królestwo . Jest graczem który stara się przez cały czas wywierać presję na rywalach i zmuszać ich do błędów . Do tego trzeba przyznać że jak na obrońcę , nie jest nadmiernie agresywny , zazwyczaj gra fair . Warto też zwrócić uwagę na umiejętność mądrego podłączenia się do gry ofensywnej a jego lewa noga nieraz uruchomiła akcje , po których padły bramki . Jednym słowem - na Sebastianie Pondzie możesz polegać jak na Jamesie Bondzie . Ku chwale Ojczyzny ! Ku chwale Jasiołki !

autor: ~4FanJasiołki 2015-11-14 18:43:09

avatar Środkowi obrońcy; FARBANIEC SŁAWOMIR + JANOCHA KRZYSZTOF

Norek; to prawdziwy libero i dyrygent formacji obronnej. Jego pewna i twarda gra deprymuje rywali. Dobrze ustawia się na przedpolu bramkowym a po odbiorze piłki, potrafi od razu zagrać piłkę , a nie tylko na siłę wykopywać. Z formą nie schodzi poniżej określonego poziomu.
Kris; jest oszczędny w interwencjach, ale zawsze znajduje się tam gdzie trzeba. Nie tylko przerywa akcje i odbiera piłki ale również, prostopadłymi zagraniami uruchamia kolegów z przodu. Dobrze czyta grę w powietrzu i na lądzie.
Ten duet stoperów najbardziej się dogaduje i uzupełnia na murawie. Rozbijają ataki przeciwników , przejmują dośrodkowania , nie dopuszczają do strzałów. TAK TRZYMAĆ !!!

autor: ~4FanJasiołki 2015-11-15 11:01:44

avatar Ikony Jasiołki - BIŁAS JERZY : KOSTYCZ JACEK

Jerzyk; przez całe lata mózg drużyny o mocnej psychice, brał na siebie ciężar gry i stanowił o obliczu zespołu. W tej rundzie rozegrał 9 meczy , strzelił 1 bramkę i miał 2 asysty.
Diabeł; nie boi się boiskowej walki, haruje na całej długości i szerokości boiska przez całe spotkanie , człowiek o żelaznych płucach . Jesienią rozegrał 7 meczy strzelając jedną bramkę i raz asystując .
Nasi weterani są uniwersalnymi graczami , w zasadzie mogą występować na każdej pozycji , to wszechstronni i bardzo pożyteczni piłkarze . Wiek nie robi im żadnej różnicy i patrząc na nich można sądzić , że jeszcze długie lata będą grali na dobrym poziomie a ich indywidualne możliwości posłużą zespołowi i młodszym zawodnikom. Chwała Wam za to wszystko !!!

autor: ~anonim 2015-11-16 08:44:43

avatar 4FanJasiołki nie wiem kim jesteś, ale chyba w niektórych opisach trochę przesadzasz

autor: ~Leon 2015-11-16 10:27:37

avatar Napisz w których przesadza

autor: ~anonim 2015-11-16 12:49:57

avatar 'Krótko mówiąc, nasze żądło z regularnością szwajcarskiego zegarka, trafia do siatki rywali' w dwóch meczach nie strzelił(Rafał Puchalik). 'Mamy równie dobrego zmiennika na tej pozycji' Jakiego?(Hubert Patlewicz)?. 'Pewny , nie traci piłek'(Konrad Kwolek) w ostatnich meczach rundy dożo strat.'Ten duet stoperów najbardziej się dogaduje i uzupełnia na murawie. Rozbijają ataki przeciwników , przejmują dośrodkowania , nie dopuszczają do strzałów' 25 bramek straconych mówi wiele (nie mówię ze wszystkie po błędach tej dwójki). To tylko moje zdanie. Racja, każdy zostawił na boisku dużo serca i zdrowia, ale nie przesadzajmy z tymi pochwałami. Treningi panowie, wyeliminować błędy, wyćwiczyć kilka schematów poprawić kondycje i wtedy będziemy mogli tak pisać.
Jasiołka po A Klasę!!!!!!!

autor: ~Jarni Jasiołka 2015-11-16 15:16:33

avatar Opisy w niektórych miejscach rzeczywiście są nieco przesadzone, co jednak nie zmienia faktu, że całościowo dużo w nich prawdy. Pamiętajmy jednak, że to dopiero połowa drogi do celu, którym jest dla nas awans do a klasy i nienależy się nadmiernie podniecać. Obecnie trzeba zachować spokój i na chłodno możliwie jak najlepiej przygotować się do rundy wiosennej, tym bardziej, że mimo dobrej gry naszym zawodnikom przytrafiały się też błędy, których można uniknąć, by nasza drużyna wiosną spisywała się jeszcze lepiej.

autor: ~kibic 2015-11-16 15:17:33

avatar Ty anonim przestan pisac bzdety anajlepiej to niepisz wcale bo to co napisales to niema zadnego sensu twoje napisne glupoty nikt nie bedzie czytal.

autor: ~4FanJasiołki 2015-11-16 15:36:25

avatar Na początku chciałem zaznaczyć że to są moje subiektywne oceny do których każdy kibic ma prawo. Napisz swoje chętnie poczytam. Przepraszam Cię anonim za Rafała, że "w dwóch meczach nie strzelił", jak On mógł! Co ? Śmieszny jesteś. Chłopak zdobył 20 bramek w 11 meczach !!! Tylko przyklasnąć a nie czepiać się. "Konrad w ostatnich meczach rundy dużo strat" przypominam że w ostatnich 6 meczach nasz zespół nie poniósł porażki i życzył bym sobie żeby w następnych meczach Konrad popełniał takie straty a drużyna wygrywała. Co do pary stoperów - według mnie jest to zestawienie optymalne, przypomnij sobie w jakich konfiguracjach była zestawiana linia obrony w poprzednich sezonach, a tych 25 straconych bramek to wypominasz tak jak ten z Lubatówki w jednym z komentarzy. Precz z zawistnikami!!!

autor: ~kibic jasiolki 2015-11-16 15:45:28

avatar Dosyc czepiania sie naszego najlepszego snajpera.

autor: ~Jasiołka 2015-11-17 19:13:36

avatar Łukasz Aszklar były trener Jasionki będzie asystentem Sylwka od rundy wiosennej.

autor: ~Jarni Jasiołka 2015-11-17 19:41:51

avatar Dobry żart :) ankieta na stronie do końca listopada.

autor: ~anonim 2015-11-17 19:58:32

avatar Jarni jakieś nagrody dla zawodników są przewidzian?

autor: ~anonim 2015-11-17 21:39:22

avatar chluba i chwała na całe życie

autor: ~Jarni Jasiołka 2015-11-18 00:36:45

avatar Ankieta jest przewidziana jako forma zabawy dla kibiców, dla najlepszych zawodników na pewno nagrodą będzie samo wyróżnienie przez fanów. Ewentualnie jako kibice możecie wykazać się inicjatywą nagrodzenia pierwszej trójki symbolicznymi statuetkami, ale osobiście uważam, że na słowa uznania zasługuje cała Jasiołka, bo każdy z zawodników dorzucił swoją cegiełkę do sukcesu drużyny jako całości i do indywidualnych osiągnięć wyróżniających się kolegów.

autor: ~4FanJasiołki 2015-11-19 13:00:18