LKS "Jasiołka Inwentech" Jaśliska 1:1 (0:0) LKS "San" Nozdrzec

Bramka: Puchalik Rafał

Skład: Hubert Patlewicz - Konrad Kwolek, Krzysztof Janocha, Sebastian Pondo, Damian Kurdyła (86' Sławomir Farbaniec) - Bartosz Tęczar, Wojciech Patlewicz, Jerzy Biłas (46' Fabian Farbaniec),  Rafał Madej  (81' Sławomir Bogacz) - Rafał Puchalik, Tomasz Weber.

Relacja w rozwinięciu...

"Jasiołka" ratuje remis w ostatnich sekundach!!

W niedzielę 1 maja 2016 roku o godzinie 13:00 na stadionie w Jaśliskach "Jasiołka Inwentech Jaśliska" rozegrała mecz 18 kolejki rozgrywek o mistrzostwo B-klasy grupy II.

Przeciwnikiem naszej drużyny była dobrze spisująca się w obecnym sezonie ekipa "Sanu Nozdrzec".

Starcie "Jasiołki" z "Sanem" zapowiadało się na niezwykle ciężkie i emocjonujące spotkanie, a późniejsze wydarzenia boiskowe potwierdziły te przewidywania.

Mecz nieco lepiej rozpoczęli goście, którzy już po akcji z 4 minuty zagrozili naszej bramce, ale po strzale jednego z rywali zza pola karnego pewną interwencją popisał się nasz bramkarz.

W 8 minucie po szybkim kontrataku "Sanu" znów było gorąco pod bramką "Jasiołki", lecz napastnik rywali uderzył z 5 metrów obok słupka naszej bramki.

"Jasiołka" odpowiedziała po 120 sekundach akcją, po której Tomek Weber strzałem z kilkunastu metrów przelobował bramkarza gości, ale zmierzającą do siatki piłkę zdołał jeszcze wybić jeden z defensorów rywali.

Po chwili "San" wyprowadził kontrę, po której groźnie z 20 metrów uderzył jeden z napastników gości, lecz Hubert Patlewicz nie dał się zaskoczyć.

W 15 minucie nasza drużyna była bliska objęcia prowadzenia, ale po kontrataku i ostrej wrzutce Bartka Tęczara piłka poszybowała nieznacznie obok bramki rywali.

Po kilku minutach zawodnicy "Sanu" przeprowadzili akcję, po której jeden z rywali mocno uderzył z około 20 metrów, lecz kapitalnie interweniujący Hubert Patlewicz zdołał wybić piłkę na róg.

W 24 minucie nasza drużyna odpowiedziała kontrą, po której ładnie głową z 7 metrów strzelał Tomek Weber, ale ofiarnie interweniujący goalkeeper przyjezdnych wybił piłkę na róg.

Po kilku minutach goście wykonywali rzut wolny z około 30 metrów, lecz uderzenie jednego z rywali trafiło w mur naszych zawodników, a dobitka poszybowała obok bramki.

W 33 minucie po szybkim kontrataku naszej drużyny i wrzutce Bartka Tęczara groźnie głową z kilku metrów strzelał Rafał Madej, ale posłał futbolówkę obok słupka bramki przyjezdnych.

W 40 minucie "Jasiołka" przeprowadziła akcję, po której pięknym uderzeniem z dystansu popisał się Wojtek Patlewicz, lecz piłka poszybowała nieznacznie obok spojenia słupka z poprzeczką.

Po 120 sekundach goście odpowiedzieli kontrą, po której jeden z ich zawodników strzelał głową z 10 metrów, ale nasz bramkarz pewnie złapał piłkę i wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

Drugą część gry lepiej rozpoczęła "Jasiołka", która już w 46 minucie wykonywała rzut wolny, do piłki ustawionej 30 metrów od bramki podszedł Rafał Puchalik, lecz po jego mocnym uderzeniu futbolówka poszybowała nad poprzeczką bramki przyjezdnych.

Po chwili goście przeprowadzili akcję, po której groźnie zza pola karnego w długi róg strzelał jeden z ich zawodników, ale Hubert Patlewicz nie dał się zaskoczyć.

W 60 minucie po szybkim kontrataku "Sanu" dobrze interweniujący na przedpolu Hubert Patlewicz uprzedził nadbiegającego napastnika rywali i w ostatniej chwili wybił mu piłkę.

Po kilku minutach nasza drużyna odpowiedziała akcją, po której na mocne uderzenie z około 20 metrów zdecydował się Wojtek Patlewicz, lecz świetnie interweniujący bramkarz przyjezdnych zdołał wybić piłkę na róg.

W 78 minucie "Jasiołka" wyprowadziła kontratak, po którym w sytuacji sam na sam z goalkeeperem rywali znalazł się Rafał Puchalik, ale po jego ładnym lobie futbolówka odbiła się od słupka i wyszła w pole.

W 83 minucie po błędzie Sebastiana Pondo goście wyprowadzili zabójczą kontrę, po której jeden z rywali wykorzystał sytuację sam na sam z Hubertem Patlewiczem pewnym strzałem lokując piłkę w naszej bramce.

W doliczonym czasie gry desperacko atakująca "Jasiołka" wywalczyła rzut wolny i dopięła swego, do piłki ustawionej około 40 metrów od bramki podszedł Rafał Puchalik i mocnym uderzeniem pokonał źle interweniującego bramkarza gości.

"Jasiołka" rozegrała jeden z najsłabszych meczy w tej rundzie, lecz dzięki ambitnej walce do ostatniego gwizdka wyszarpała bardzo cenny punkt.

Miejmy nadzieję, że był to tylko wypadek przy pracy i w kolejnych spotkaniach nasza drużyna wróci na zwycięskie tory.

Na miano zawodnika meczu zasłużył grający dobre zawody Rafał Madej.

Skład: Hubert Patlewicz - Konrad Kwolek, Krzysztof Janocha, Sebastian Pondo, Damian Kurdyła, (86' Sławomir Farbaniec) - Bartosz Tęczar, Wojciech Patlewicz, Jerzy Biłas, (46' Fabian Farbaniec), Rafał Madej, (81' Sławomir Bogacz) - Rafał Puchalik, Tomasz Weber.

Autor: Jarni Jasiołka