• autor: Witcher8, 2016-05-10 19:03

LKS "Jasiołka Inwentech" Jaśliska 0:0 (0:0) Guzikówka Krosno

Skład: Hubert Patlewicz - Konrad Kwolek, Sławomir Farbaniec, Sebastian Pondo, Fabian Farbaniec - Rafał Madej, Wojciech Patlewicz, Konrad Farbaniec, (65' Jacek Kostycz), Bartosz Tęczar - Tomasz Weber, Rafał Puchalik, (75' Sławomir Bogacz).

Relacja w rozwinięciu...

W niedzielę 8 maja 2016 roku o godzinie 13:00 na stadionie w Jaśliskach "Jasiołka Inwentech Jaśliska" rozegrała mecz 20 kolejki rozgrywek o mistrzostwo B-klasy grupy II.

Przeciwnikiem naszej drużyny była ekipa "Guzikówki Krosno", zajmująca przed tym meczem 4 lokatę w tabeli.

Starcie "Jasiołki" z "Guzikówką" zapowiadało się na niezwykle ciężkie i interesujące spotkanie, a późniejsze wydarzenia boiskowe potwierdziły te przewidywania.

Mecz lepiej rozpoczęła "Jasiołka", która już w 7 minucie przeprowadziła akcję, po której groźnie z 18 metrów uderzał Tomek Weber, ale piłka poszybowała nad poprzeczką bramki gości.

Po chwili po kontrataku naszej drużyny i złym wybiciu jednego z rywali futbolówka trafiła do Rafała Madeja, lecz po jego strzale z 10 metrów z ostrego kąta dobrze interweniujący bramkarz przyjezdnych zdołał przerzucić piłkę nad poprzeczką.

W 20 minucie grająca z dużym rozmachem "Jasiołka" wywalczyła rzut wolny, do piłki ustawionej około 22 metrów od bramki podszedł Rafał Puchalik, ale po jego groźnym uderzeniu skuteczną interwencją popisał się goalkeeper rywali.

Po 120 sekundach nasza drużyna wyprowadziła szybką kontrę, po której ładny strzał zza pola karnego oddał Fabian Farbaniec, lecz bramkarz Guzikówki nie dał się zaskoczyć.

W 24 minucie goście po raz pierwszy zagrozili "Jasiołce", ale po błędzie Huberta Patlewicza jeden z zawodników rywali uderzył z ostrego kąta w boczną siatkę naszej bramki.

Po 120 sekundach nasza drużyna wykonywała rzut rożny i była bliska objęcia prowadzenia, Bartek Tęczar wrzucił świetną piłkę do zamykającego akcję Wojtka Patlewicza, a nasz pomocnik uciekł defensywie Guzikówki i po pięknym strzale głową trafił w poprzeczkę, a dobitkę Rafała Madeja zablokował jeden z rywali.

W 27 minucie po szybkim kontrataku szczęścia uderzeniem z narożnika pola karnego próbował Rafał Puchalik, lecz piłka poszybowała nieznacznie obok słupka bramki przyjezdnych.

Po chwili po kolejnej składnej akcji "Jasiołki" na strzał z dystansu zdecydował się Wojtek Patlewicz, ale goalkeeper gości był na posterunku.

W 32 minucie nasza drużyna wyprowadziła szybką kontrę, po której w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali znalazł się Rafał Madej, lecz posłał piłkę nad poprzeczką bramki Guzikówki.

Po kilku minutach mocno z rzutu wolnego z 20 metrów uderzył Wojtek Patlewicz, ale bramkarz przyjezdnych popisał się skuteczną interwencją.

W 45 minucie nasi zawodnicy wyprowadzili szybki kontratak, po którym w polu karnym gości faulowany był aktywny tego dnia Wojtek Patlewicz, do piłki ustawionej na "wapnie" podszedł Rafał Puchalik i niestety przestrzelił posyłając futbolówkę nad poprzeczką bramki rywali.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie i nadal przeważała "Jasiołka", która w 48 minucie przeprowadziła akcję, po której na mocne uderzenie z 30 metrów zdecydował się Sebastian Pondo, lecz piłka poszybowała nieznacznie obok słupka bramki przyjezdnych.

W 56 minucie goście po kolejnym tego dnia błędzie naszego bramkarza mieli świetną okazję do objęcia prowadzenia, ale po przechwycie piłki przez jednego z ich napastników i strzale do pustej bramki ofiarnie interweniujący Sławek Farbaniec zdołał wybić futbolówkę z linii bramkowej ratując nas przed nieuchronną utratą gola.

W 70 minucie po kontrataku naszej drużyny groźnie zza pola karnego uderzał Rafał Madej, lecz mimo lekkiego rykoszetu bramkarz rywali popisał się skuteczną interwencją.

Po kilku minutach mocno z rzutu wolnego z około 25 metrów strzelał Tomek Weber, ale futbolówka poszybowała nad bramką.

W 86 minucie goście odpowiedzieli również po rzucie wolnym, lecz jeden z ich zawodników uderzył z 20 metrów nad poprzeczką naszej bramki i wynik spotkania nie uległ już zmianie.

"Jasiołka" zanotowała pechowy remis w meczu, w którym zdominowała wydarzenia na boisku i była drużyną lepszą.

O naszym remisie zadecydował brak szczęścia i skuteczności pod bramką rywali.

Na miano zawodnika meczu zasłużyli grający bardzo dobre zawody Wojciech Patlewicz i Sebastian Pondo.

Autor: Jarni Jasiołka