• autor: Witcher8, 2016-05-30 12:08

Dwór Kombornia 1:6 (1:1) LKS "Jasiołka Inwentech" Jaśliska

Bramki: Weber Tomasz x5. Madej Rafał

Relacja w rozwinięciu

W niedzielę 29 maja 2016 roku o godzinie 15:00 na stadionie w Komborni "Jasiołka Inwentech Jaśliska" rozegrała mecz 23 kolejki rozgrywek o mistrzostwo B-klasy grupy II.

Przeciwnikiem naszej drużyny był miejscowy "KKS Dwór Kombornia", zajmujący przed tym meczem 6 lokatę w tabeli naszej grupy.

Starcie "Jasiołki" z "Dworem" zapowiadało się na niezwykle interesujące spotkanie, a późniejsze wydarzenia boiskowe potwierdziły te przewidywania.

Zawodnicy gospodarzy jako pierwsi już w 2 minucie zagrozili naszej bramce, ale po rzucie wolnym i ładnym strzale głową jednego z rywali piłka poszybowała obok bramki Huberta Patlewicza.

"Jasiołka" odpowiedziała po 120 sekundach szybką kontrą, po której wyszła na prowadzenie, Rafał Madej uciekł prawym skrzydłem i idealnie wyłożył futbolówkę Tomkowi Weberowi, a nasz napastnik mocnym płaskim uderzeniem z 15 metrów nie dał szans bramkarzowi miejscowych.

W 14 minucie na tablicy wyników był już remis, jeden z rywali zagrał dobre prostopadłe podanie w pole karne, którego nie zdołał wybić Damian Kurdyła, do piłki dopadł napastnik gospodarzy i precyzyjnym plasowanym strzałem z kilkunastu metrów pokonał naszego bramkarza.

Nasza drużyna odpowiedziała po 60 sekundach akcją, po której groźnie zza pola karnego uderzał Wojtek Patlewicz, lecz bramkarz "Dworu" był na posterunku.

W 17 minucie "Jasiołka" wywalczyła rzut wolny, do piłki ustawionej 30 metrów od bramki podszedł Rafał Puchalik, ale po jego technicznym strzale futbolówka zatrzymała się na górnej siatce bramki rywali.

Po kilku minutach "Dwór" wyprowadził szybki kontratak, po którym miał znakomitą okazję do zdobycia gola, ale jeden z napastników gospodarzy przegrał pojedynek sam na sam z kapitalnie interweniującym Hubertem Patlewiczem.

W 24 minucie po składnej akcji naszej drużyny na groźny strzał z około 20 metrów zdecydował się Damian Kurdyła, lecz futbolówka poszybowała obok bramki rywali.

W 38 minucie po szybkim kontrataku "Jasiołki" szczęścia uderzeniem z linii pola karnego próbował Rafał Madej, ale piłka poszybowała nieznacznie obok spojenia słupka z poprzeczką.

W końcowych sekundach pierwszej połowy nasza drużyna wywalczyła rzut wolny, lecz po dobrej wrzutce Konrada Farbańca i strzale głową Damiana Kurdyły skutecznie interweniował bramkarz miejscowych i wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

Drugą część gry od mocnego akcentu rozpoczęła "Jasiołka", która już w 46 minucie przeprowadziła akcję, po której na mocne uderzenie z 20 metrów zdecydował się Fabian Farbaniec, bramkarz rywali zdołał odbić piłkę, do której dopadł Tomek Weber i z bliska umieścił ją w pustej bramce dając nam prowadzenie.

Po 120 sekundach nasza drużyna poszła za ciosem i podwyższyła rezultat meczu, Wojtek Patlewicz obsłużył świetnym prostopadłym podaniem Tomka Webera, a nasz napastnik wykorzystał sytuację sam na sam pewnym strzałem lokując piłkę w siatce.

W 51 minucie grająca koncertowo "Jasiołka" wywalczyła rzut rożny, do piłki ustawionej w narożniku boiska podszedł Rafał Madej i idealnie wrzucił ją na głowę Tomka Webera, który uciekł defensywie gospodarzy i precyzyjnym uderzeniem zdobył czwartego gola dla naszej ekipy.

Po 120 sekundach nasza drużyna wyprowadziła szybką kontrę, po której Damian Kurdyła ostro wrzucił piłkę w pole karne, a zamykający akcję Tomek Weber pięknym strzałem głową zdobył swojego piątego gola w tym meczu.

Gospodarze odpowiedzieli w 56 minucie kontratakiem, po którym jeden z miejscowych zawodników groźnie uderzył głową z kilku metrów, ale dobrze interweniujący Hubert Patlewicz zdołał wybić futbolówkę na róg.

W 63 minucie "Jasiołka" wywalczyła rzut wolny, po którym Rafał Puchalik po zaskakującym rozegraniu świetnie dorzucił piłkę do wbiegającego Rafała Madeja, a nasz młody skrzydłowy piękną główką podwyższył wynik meczu na 6-1.

Po kilku minutach po ładnie rozegranej akcji naszej drużyny na mocne uderzenie z dystansu zdecydował się Fabian Farbaniec, lecz futbolówka poszybowała nieznacznie obok słupka bramki gospodarzy.

W 85 minucie po szybkim kontrataku szczęścia strzałem zza pola karnego próbował jeszcze Wojtek Patlewicz, ale posłał piłkę nad poprzeczką i wynik nie uległ już zmianie.

"Jasiołka" odniosła niezwykle cenne wysokie wyjazdowe zwycięstwo w meczu, który zwłaszcza w pierwszej odsłonie nie należał do łatwych.

Natomiast w drugiej połowie nasza drużyna otarła się o piłkarską perfekcję, grając kreatywnie i zabójczo skutecznie w ataku, oraz bardzo pewnie w defensywie.

Klasą dla siebie był Tomek Weber, który błysnął życiową formą i zasłużył na miano zawodnika meczu.

Skład: Hubert Patlewicz - Konrad Kwolek, Krzysztof Janocha, Sławomir Farbaniec, Damian Kurdyła, (80' Konrad Wołtosz) - Rafał Madej, Wojciech Patlewicz, Konrad Farbaniec, Fabian Farbaniec - Rafał Puchalik, Tomasz Weber, (80' Sławomir Bogacz).

Autor: Jarni Jasiołka