LKS "Jasiołka Inwentech" Jaśliska 6:0 (1:0) LKS Głowienka

bramki: 3xPuchalik Rafał, 2xWeber Tomasz, Kurdyła Damian

Skład: Hubert Patlewicz - Konrad Kwolek, Krzysztof Janocha, (75' Jacek Kostycz), Sławomir Farbaniec, Sebastian Pondo - Rafał Madej, (80' Konrad Wołtosz), Wojciech Patlewicz, Konrad Farbaniec, (46' Damian Kurdyła), Fabian Farbaniec - Tomasz Weber, Rafał Puchalik, (85' Piotr Farbaniec).

Relacja w rozwinięciu...

W niedzielę 5 czerwca 2016 roku o godzinie 13:00 na stadionie w Jaśliskach "Jasiołka Inwentech Jaśliska" rozegrała mecz 24 kolejki rozgrywek o mistrzostwo B-klasy grupy II.

Przeciwnikiem naszej drużyny był "LKS Głowienka", zajmujący przed tą serią gier odległą 12 lokatę w tabeli naszej B-klasy.

Starcie "Jasiołki" z "Głowienką" zapowiadało się na niezwykle emocjonujące i dla nas historyczne spotkanie, a późniejsze wydarzenia boiskowe w pełni potwierdziły te przewidywania.

Od początku meczu do ataku ruszyła "Jasiołka", która już w 6 minucie przeprowadziła akcję, po której na mocne uderzenie z około 25 metrów zdecydował się Tomek Weber, lecz piłka poszybowała nad poprzeczką bramki rywali.

Po 120 sekundach znów było gorąco pod bramką gości, ale po wrzucie z autu wykonanym przez Konrada Farbańca i strzale głową Tomka Webera goalkeeper przyjezdnych pewnie złapał piłkę.

Zawodnicy z Głowienki odpowiedzieli w 15 minucie kontrą, po której jeden z nich groźnie uderzył z linii pola karnego, lecz Hubert Patlewicz nie dał się zaskoczyć.

W 21 minucie nasza drużyna wyprowadziła szybki kontratak, po którym Wojtek Patlewicz obsłużył świetnym prostopadłym podaniem Rafała Puchalika, który jednak zmarnował dobrą okazję strzelając z 12 metrów obok bramki gości.

Po kwadransie "Jasiołka" wywalczyła rzut rożny, do piłki ustawionej w narożniku boiska podszedł Rafał Madej i świetnie wrzucił ją na głowę Tomka Webera, który uciekł defensywie rywali, lecz uderzył minimalnie nad poprzeczką bramki przyjezdnych.

W 40 minucie nasza drużyna wyprowadziła kontrę, po której groźnie z kilkunastu metrów strzelał aktywny tego dnia Tomek Weber, ale futbolówka poszybowała nieznacznie obok bramki.

Po chwili "Jasiołka" dopięła swego i wyszła na prowadzenie, Sebastian Pondo obsłużył doskonałym prostopadłym podaniem wychodzącego na pozycję Rafała Puchalika, a nasz napastnik wykorzystał sytuację sam na sam i pewnym uderzeniem w długi róg umieścił piłkę w siatce.

W 45 minucie nasza drużyna przeprowadziła jeszcze akcję, po której po zagraniu Tomka Webera piłka odbiła się od pleców bramkarza gości i poszybowała nad poprzeczką, a wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

Drugą część gry z dużym rozmachem rozpoczęła "Jasiołka", która już w pierwszej akcji po przerwie zagroziła bramce rywali, ale po szybkim rozegraniu od środka i strzale Damiana Kurdyły z kilkunastu metrów dobrze interweniował bramkarz gości.

Po 60 sekundach nasza drużyna wyprowadziła szybką kontrę, po której Rafał Puchalik idealnie wyłożył piłkę do wprowadzonego po przerwie Damiana Kurdyły, lecz nasz skrzydłowy uderzył z kilku metrów nad poprzeczką bramki przyjezdnych.

W 50 minucie "Jasiołka" przeprowadziła składną akcję, po której Wojtek Patlewicz wrzucił piłkę do wbiegającego przed bramkę Damiana Kurdyły, który sytuacyjnym strzałem barkiem zdobył drugiego gola dla naszej ekipy.

Po 120 sekundach ponownie bramce rywali zagroził Damian Kurdyła, ale jego uderzenie z pola karnego było zbyt lekkie i nie sprawiło kłopotu bramkarzowi gości.

Zawodnicy z Głowienki odpowiedzieli w 54 minucie kontrą, po której jeden z nich oddał ładny strzał z 15 metrów, lecz futbolówka poszybowała nieznacznie obok słupka naszej bramki.

Po chwili na tablicy wyników było już 3-0 dla naszej drużyny, Sebastian Pondo zagrał idealnie w tempo do wychodzącego na pozycję Rafała Puchalika, a nasz napastnik wykorzystał sytuację sam na sam i plasowanym uderzeniem umieścił piłkę w bramce.

W 72 minucie nasza drużyna wyprowadziła szybki kontratak, po którym na groźny strzał z kilkunastu metrów zdecydował się Wojtek Patlewicz, lecz bramkarz rywali zdołał wybić piłkę na róg, po rozegraniu którego po ostrej wrzutce Rafała Madeja znakomitą okazję miał Tomek Weber, ale uderzył z kilku metrów obok bramki gości.

Po 120 sekundach "Jasiołka" rozegrała szybką akcję, po której Sebastian Pondo popisał się kolejnym fantastycznym wyłożeniem piłki do Rafała Puchalika, który precyzyjnym strzałem z 10 metrów zdobył czwartą bramkę dla naszej ekipy.

W 87 minucie nasza drużyna wyprowadziła kontratak, po którym Jacek Kostycz świetnie odegrał piłkę do Tomka Webera, a nasz napastnik ograł jednego z rywali i mocnym uderzeniem z 14 metrów podwyższył rezultat meczu na 5-0.

W 90 minucie po kolejnej składnej akcji naszej drużyny i otwierającym zagraniu Damiana Kurdyły w doskonałej sytuacji w polu karnym znalazł się Tomek Weber, który płaskim strzałem z kilku metrów po raz szósty umieścił piłkę w siatce ustalając tym samym wynik spotkania.

"Jasiołka" odniosła w pełni zasłużone wysokie zwycięstwo w najważniejszym meczu w swojej dotychczasowej historii, co pozwoliło naszej drużynie przypieczętować awans w szeregi A-klasy.

Należy podkreślić, że nasza drużyna grała w tym niezwykle ważnym meczu znakomicie zarówno w defensywie, jak i w ataku, a stawka spotkania jej nie sparaliżowała.

Na miano zawodnika meczu zasłużyli grający bardzo dobre zawody Sebastian Pondo i Rafał Puchalik.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom znakomitej postawy w tym spotkaniu i osiągnięcia tak wspaniałego sukcesu.

Autor: Jarni Jasiołka