Sparing Nr 1.

• autor: Witcher8, 2017-02-07 15:48

Sanovia Lesko 0:4 LKS "Jasiołka Inwentech" Jaśliska

Bramki: Rafał Puchalik, Dominik Hryniak  2x, Łukasz Świnnicki

Skład: zawodnik testowany, (46' Adrian Farbaniec) - Sebastian Pondo, Konrad Farbaniec, Sławomir Farbaniec, Fabian Farbaniec - Damian Kurdyła, (75' Patryk Dobrowolski), Jacek Kostycz, Łukasz Świnicki, Patryk Dobrowolski, (46' Dariusz Kosior) - Dominik Hryniak, Rafał Puchalik.

relacja w rozwinięciu

"Jasiołka" aplikuje "czteropak" "Sanowi Lesko"!!

W niedzielę 5 lutego 2017 roku o godzinie 12:00 na stadionie w Lesku "Jasiołka Inwentech Jaśliska" rozegrała pierwszy mecz sparingowy przed startującą 26 marca rundą wiosenną obecnego sezonu.

Przeciwnikiem naszej drużyny była miejscowa "Sanowia Lesko", zajmująca po rundzie jesiennej 8 miejsce w tabeli Bieszczadzkiej grupy A-klasy z dorobkiem 19 zdobytych punktów.

Mecz od początku toczony był w szybkim tempie, a groźniejsze sytuacje stwarzała "Jasiołka", lecz brakowało precyzji pod bramką rywali, w 13 minucie nasza drużyna przeprowadziła składną akcję, po której Rafał Puchalik wymanewrował bramkarza gospodarzy i po uderzeniu z 5 metrów z ostrego kąta trafił w słupek bramki miejscowych.

Po chwili po kontrataku naszej drużyny na ładny strzał z kilkunastu metrów zdecydował się Rafał Puchalik, ale golkiper gospodarzy popisał się skuteczną interwencją.

"Sanowia" odpowiadała szybkimi kontrami, po których dwa groźne strzały Sylwestra Biesiady w dobrym stylu obronił nasz bramkarz, natomiast kolejne mocne uderzenie najlepszego napastnika gospodarzy poszybowało nieznacznie nad poprzeczką naszej bramki.

W 31 minucie nasza drużyna przeprowadziła akcję, po której w zamieszaniu przed polem karnym do odbitej piłki dopadł Dominik Hryniak i silnym płaskim strzałem z 18 metrów dał nam prowadzenie.

W 35 minucie było już 2-0 dla "Jasiołki", nasza drużyna wyprowadziła zabójczy kontratak, po którym Łukasz Świnicki zagrał do Rafała Puchalika, który rozrzucił akcję na skrzydło do rozpędzonego Damiana Kurdyły, a nasz skrzydłowy idealnie dograł do wbiegającego przed bramkę Rafała Puchalika, który wślizgiem umieścił piłkę w siatce podwyższając rezultat meczu.

Po 120 sekundach nasza drużyna przeprowadziła kolejną szybką akcję, po której Rafał Puchalik ładnie zgrał piłkę do Dominika Hryniaka, a nasz młody napastnik mocnym precyzyjnym uderzeniem od słupka pokonał bramkarza "Sanowi" ustalając tym samym wynik spotkania na 3-0 do przerwy.

W drugiej części meczu nasza drużyna grała spokojnie w pełni kontrolując przebieg wydarzeń na boisku, a bezradni gospodarze tylko raz poważniej zagrozili naszej ekipie po uderzeniu z rzutu wolnego z około 25 metrów, lecz powracający do naszej bramki po kilkuletniej przerwie Adrian Farbaniec pewnie złapał piłkę.

"Jasiołka" również po przerwie stworzyła sobie kilka dogodnych okazji do podwyższenia prowadzenia, ale znów nieco zawodziła skuteczność, jednak w 77 minucie nasza drużyna wyprowadziła szybki kontratak, po którym Fabian Farbaniec idealnie wyłożył futbolówkę Łukaszowi Świnickiemu, a nasz utalentowany rozgrywający precyzyjnym strzałem z 5 metrów umieścił piłkę w siatce pieczętując swój dobry występ w tym meczu zdobyciem czwartej bramki dla naszej ekipy.

W 85 minucie nasza drużyna przeprowadziła jeszcze akcję, po której na groźne uderzenie zza pola karnego zdecydował się Łukasz Świnicki, ale piłka nieznacznie minęła słupek bramki gospodarzy i wynik spotkania nie uległ już zmianie.

"Jasiołka" w swoim pierwszym meczu po przerwie zimowej zaprezentowała się bardzo dobrze i odniosła w pełni zasłużone zwycięstwo nad ekipą "Sanowi Lesko".

Nasza drużyna grała pewnie w defensywie i szybko i kreatywnie w ataku, gdzie nieco zawodziła skuteczność.

Po tym spotkaniu cieszy styl gry naszej drużyny, a zwłaszcza częste rozgrywanie piłki na jeden, dwa kontakty, co pozwalało szybko i płynnie przenosić akcję pod bramkę przeciwnika.

Należy jednak pamiętać, że to tylko sparing i nadal solidnie pracować nad budową formy na zbliżający się szybko start rozgrywek ligowych.

Na miano zawodnika meczu zasłużyli Dominik Hryniak i Łukasz Świnicki, którzy rozegrali bardzo dobre zawody.

Autor: Jarni Jasiołka