statystyki szczegółowe

Aktualności

Tylko punkt z Moderówką!

• autor: Witcher8, 2017-04-07 09:47

W niedzielę 2 kwietnia 2017 roku o godzinie 11:00 na stadionie w Moderówce "Jasiołka Inwentech Jaśliska" rozegrała mecz 19 kolejki rozgrywek o mistrzostwo A-klasy grupy II.

Przeciwnikiem naszej drużyny był miejscowy "LKS Moderówka", zajmujący przed tym spotkaniem odległą piętnastą lokatę w tabeli.

Mecz nieco lepiej rozpoczęła "Jasiołka", która już w 5 minucie przeprowadziła akcję, po której na strzał zza pola karnego zdecydował się Rafał Puchalik, lecz piłka przeleciała obok słupka bramki rywali.

Gospodarze odpowiedzieli w 18 minucie kontrą, po której jeden z ich zawodników groźnie uderzył z 15 metrów, ale futbolówka poszybowała nieznacznie obok słupka naszej bramki.

W 28 minucie "Jasiołka" rozegrała najpiękniejszą akcję meczu, Sebastian Pondo wrzucił piłkę z autu do Rafała Madeja, który mimo ataku dwóch rywali obsłużył świetnym otwierającym podaniem Damiana Kurdyłę, a nasz skrzydłowy zagrał do Rafała Puchalika, który wbiegł w pole karne i uderzył z 7 metrów, lecz znakomicie interweniujący bramkarz Moderówki zdołał wybić piłkę na róg.

Po chwili po szybkim kontrataku naszej drużyny szczęścia strzałem zza linii pola karnego próbował Rafał Puchalik, ale futbolówka przeleciała obok słupka bramki miejscowych.

W 36 minucie "Jasiołka" wywalczyła rzut rożny, do futbolówki ustawionej w narożniku boiska podszedł Łukasz Świnicki i ostro dośrodkował w pole karne, gdzie jeden z defensorów rywali zbyt krótko wybił piłkę, do której dopadł Damian Kurdyła, lecz po jego uderzeniu z szesnastki futbolówka poszybowała wysoko nad bramką.

Po chwili nasza drużyna wykonywała rzut wolny z narożnika pola karnego, do futbolówki ustawionej około 20 metrów od bramki podszedł Rafał Puchalik, ale po jego mocnym strzale golkiper rywali odbił piłkę, do której dopadł Łukasz Świnicki, lecz jego dobitka była niecelna.

W 44 minucie na boisku doszło do kuriozalnej sytuacji, Sławek Farbaniec źle rozegrał rzut wolny, po którym nastąpiła strata i po faulu Fabiana Farbańca sędzia podyktował rzut wolny dla Moderówki, do futbolówki ustawionej 20 metrów od bramki podszedł jeden z rywali i precyzyjnym strzałem lewą nogą pod poprzeczkę dał swojej drużynie prowadzenie.

W drugiej części meczu obraz gry nie uległ zmianie, nasza drużyna próbowała atakować, ale mimo lekkiej przewagi optycznej z naszych ataków niewiele wynikało, bo Moderówka skutecznie się broniła.

W 50 minucie gospodarze wywalczyli kolejny rzut wolny, ale jeden z ich zawodników uderzył z 20 metrów wysoko nad poprzeczką naszej bramki.

Po kilku minutach zawodnicy z Moderówki wyprowadzili szybką kontrę, po której jeden z rywali oddał groźny strzał z 14 metrów, lecz futbolówka poszybowała nieznacznie nad bramką.

W 57 minucie "Jasiołka" wywalczyła rzut wolny, do futbolówki ustawionej 18 metrów od bramki podeszli Rafał Madej i Rafał Puchalik, ostatecznie po krótkiej naradzie pięknym uderzeniem popisał się Rafał Madej, ale piłka odbiła się od poprzeczki bramki rywali i opuściła boisko.

W 71 minucie po składnej akcji naszej drużyny jeden z miejscowych zawodników zatrzymał piłkę ręką i sędzia podyktował rzut wolny, do futbolówki ustawionej około 25 metrów od bramki podszedł Rafał Madej i wrzucił ją w pole karne, lecz po dużym zamieszaniu jeden z defensorów gospodarzy zbyt krótko wybił piłkę, do której dopadł Fabian Farbaniec i mocnym strzałem z 16 metrów pod poprzeczkę dał nam remis.

W 80 minucie nasza drużyna przeprowadziła jeszcze akcję, po której Rafał Puchalik wymanewrował kilku rywali i bramkarza gospodarzy, lecz zamiast próbować strzału z ostrego kąta niedokładnie wycofał piłkę do będącego na 11 metrze od bramki Damiana Kurdyły i wynik spotkania nie uległ już zmianie.

"Jasiołka" zanotowała remis w meczu, w którym prezentowała się bardzo słabo, w naszej grze było dużo chaosu i niedokładności, w wyniku czego nasi zawodnicy popełniali mnóstwo strat, co powodowało, że nasza gra była szarpana i brakowało płynności w rozegraniu akcji.

Miejmy nadzieję, że to tylko chwilowy spadek formy i już w kolejnym spotkaniu nasza drużyna zagra na swoim normalnym wysokim poziomie, co pozwoli nam powalczyć o zwycięstwo w pojedynku z Łękami.

Na wyróżnienie po tym meczu w naszej drużynie zasłużył Rafał Madej, który rozegrał dobre zawody.

Skład: Jarosław Gac - Sebastian Pondo, Jerzy Biłas, Sławomir Farbaniec, Fabian Farbaniec - Michał Kiernisz, (66' Dariusz Kosior), Rafał Madej, Łukasz Świnicki, Damian Kurdyła - Rafał Puchalik, Dominik Hryniak, (85' Patryk Dobrowolski).

Autor: Jarni Jasiołka